„Rudnik” z sukcesami
Nasi w czołówce
Czwartek, 26 maja 2011r. (godz. 00:20)

Sportowcy Ludowego Klubu Biegacza „Rudnik” mają za sobą udane starty w biegach przełajowych na Słowacji, w Puławach, Końskich i Sandomierzu. Jak zwykle wrócili z sukcesami.

Podczas 36. Majowego Biegu Pokoju na Słowacji, dziewięciu sportowców zdobyło miejsca na podium, pokonując biegaczy z Ukrainy i Słowacji. W biegu na 400 m złoto zdobyła Monika Filipowska. Pierwszy na dystansie 800 m był Mateusz Dębski, a drugie miejsca zajęli: Weronika Litwinek (150 m), Maja Dyoniziak (400 m), Agnieszka Filipowska (500 m) i Bartosz Litwinek (800 m). Czwartą pozycję w tych zawodach wywalczyła Sandra Duda, pokonując dystans 300 m.

Nasi sportowcy rywalizowali też w biegu głównym na 10 km. Drugie miejsca na mecie zdobyli: Lesław Zych (M – 50), Sylwester Dudek (M – 40) i Magdalena Jagieło (open), a czwarty był Dariusz Bębski (M – 40). Nieźle pobiegli na Słowacji także najmłodsi, zdobywając siedem medali. Pierwsze miejsce zdobyli: Weronika Litwinek (100 m), Agnieszka Filipowska (500 m) i Mateusz Dębski (300 m), drugie zajęli Monika Filipowska (500 m) i Bartosz Litwinek (300 m), na piątej pozycji bieg ukończyła Maja Dyoniziak (400 m), a siódme zajęła Sandra Duda (200 m).

W biegu 3-majowym o tytuł Grand Prix Polski Południowo – Wschodniej w Puławach wystartowało 24 biegaczy z „Rudnika”. Rywalizowali z 500 sportowcami z Polski, Litwy, Ukrainy i Białorusi. Wrócili z czterema złotymi medalami, które zdobyli: Maja Dyoniziak na dystansie 800 m, Agnieszka Filipowska (1000 m), Mateusz Dębski (1000 m) i Mateusz Borkowski (1500 m).

Drugie miejsce na 200 m zdobyła Klaudia Duda, trzecie na dystansie 300 m wywalczyła Weronika Litwinek. Czwarty na 1000 m był Bartosz Litwinek, a siódma na 600 m Sandra Duda. W biegu na 8 km pierwsze miejsce w kategorii M–30 zdobył Daniel Wolski, trzecie Karol Grabda, czwarte zajął Michał Jagieło (M – 20) i Rafał Czarnecki (open). Na 4 km, w kategorii open, czwarta na mecie zameldowała się Karolina Gacoń.

W biegowej imprezie w Końskich wystartowało 8 naszych zawodników. Tu w kategorii M – 35 pierwsze miejsce wywalczył Sylwester Dudek, a trzecie Krzysztof Soból. W kategorii open drugi dobiegł Rafał Czarnecki, a czwarte miejsce zajął Mateusz Borkowski. W biegu kobiet na 2 km najlepszą okazała się Agnieszka Filipowska i stanęła na najwyższym podium. Czwarte miejsce należało do Moniki Filipowskiej, a za nią uplasowała się Maja Dyoniziak.
Kolejny udany bieg sportowcy z „Rudnika” zaliczyli podczas I Sandomierskiego Festiwalu Sportowego Kwitnących Sadów 7 maja br. W tej sportowej imprezie udział wzięło ponad 400 osób z całej Polski. „Rudnik” wrócił aż z 15 medalami.

W kategorii open na 10 km bezkonkurencyjna okazała się Karolina Gacoń, trzecia była Izabela Komar, również trzecie miejsce wywalczył Sylwester Dudek. Norbert Łojek cieszył się natomiast brązowym medalem, który zdobył w półmaratonie w kategorii open, a drugim miejscem Lesław Zych w maratonie kategorii M – 50.

W biegach dzieci i młodzieży, kategoria szkoły średnie, na dystansie 1600 m najlepiej pobiegł Szymon Dudek, a drugi był na mecie Mateusz Kita. Z gimnazjalistów na 1000 m pierwsze miejsce zajęła Agnieszka Filipowska, wyprzedzając Monikę Filipowską. Wśród chłopców bieg wygrał Mateusz Borkowski.

W grupie zawodników szkół podstawowych (kl. VI – V) Maja Dyoniziak i Bartosz Litwinek byli najlepsi na 600 m, wśród klas III – IV na 300 m Sandra Duda była trzecia, a Weronika Litwinek (kl. I – II na 200 m) przebiegła metę jako pierwsza. Najwyższe miejsce na podium zajęła również Klaudia Duda (kl. „0”, 100 m).