Pierwsze sparingowe zwycięstwo Juventy
Sroda, 27 lipca 2011r. (godz. 22:08)

Juventa Starachowice pokonała w środowym meczu sparingowym KS Warka 4:0. Wszystkie bramki padły w pierwszej połowie spotkania.

Juventa-Perfopol Starachowice
Nastepna wiadomosc:
ť Anduła i Gębura zostają!

Poprzednia wiadomosc:
ť Zagra "Liga 6"

KS Warka - Juventa Starachowice 0:4 (0:4)

Bramki: Stawiarski 3', Kopeć 6', Janik 17', Gruszczyński 31'.

Juventa: Wróblewski, Korona, Gębura, Senderowski, Płusa, Kwiecień, Wójtowicz, Gruszczyński, Kopeć, Janik, Stawiarski oraz D. Kalista, K. Kalista, Fabjański, Spadło, Piórkowski, Sałata, Kidoń, Kiełek.

Do kolejnego meczu kontrolnego starachowiczanie przystąpili w nieco innym niż poprzednio składzie. Z nowych zawodników w kadrze znaleźli się jedynie Ariel Spadło i Michał Janik, którzy prawdopodobnie pozostaną w zespole na stałe.

Nie minęły 3 minuty spotkania, a przyjezdni już objęli prowadzenie. Prostopadłe podanie z głębi pola wykorzystał Kamil Stawiarski i lękką podcinką pokonał bramkarza. 3 minuty później na 2:0 podwyższył Kopeć wykańczając akcję zespołową strzałem po długim słupku.

W 17. minucie bramkę na 3:0 zdobył Michał Janik mocno uderzając piłkę po bardzo dobrym przyjęciu w okolicach 11. metra. W 24. minucie z dobrej strony pokazał się Tomasz Wróblewski, który obronił rzut karny. Minutę później Karol Kopeć nie zdołał wykorzystać sytuacji sam na sam z bramkarzem uderzając minimalnie obok słupka.

5 minut później starachowiczanie zdobyli ostatnia bramkę w tym spotkaniu. Michał Janik ponownie przedostał się przez defensywę Warki, jego silny strzał sparował jeszcze golkiper gospodarzy, jednak wobec strzału Łukasza Gruszczyńskiego był już bezradny.

W drugiej połowie na boisku pojawiło się wielu juniorów, którzy mimo młodego wieku dość dobrze poczynali sobie na boisku. Starachowiczanie w dalszym ciągu mieli optyczną przewagę, jednak nie byli w stanie wykorzystać doskonałych okazji do podwyższenia prowadzenia.

W najbliższą sobotę formę Juventy sprawdzi bardzo wymagający przeciwnik, a mianowicie Radomiak Radom. Początek spotkania o godz. 11:00 na stadionie przy ul. Struga.

PRZECZYTAJ TAKZE:
stce123 - 28-07-2011 18:31
Tak jak powiedziałeś, jest w kadrze i jest przewidziany do grania w lidze.:)
jon_d0e - 28-07-2011 14:56
keirson - 28-07-2011 14:50
a co z K.Wojtowiczem?, jest w kadrze, to dobrze. Sklad personalny druzyny prezentuje sie niezle,mimo odejscia Pastiego i Dreja. Z opisow meczy mysle iz ten Janik moze byc ciekawym zawodnikiem.
Pawelizda - 28-07-2011 07:27
No wreszcie. Wiedziałem, że z dnia na dzień nie da się zapomnieć gry w piłkę nożną.
stce123 - 27-07-2011 23:29
A z cyklu dobrych wieści, wraca Mirek Kalista.:)
cezar99 - 27-07-2011 22:48