AAA
Już w niedzielę Mistrzostwa Starachowic w Pływaniu!
Czwartek, 10 grudnia 2009r. (godz. 20:45)

Impreza pod hasłem „Czas przepływa, pamięć w ludziach pozostaje”, odbędzie się na basenie miejskim (ul. Wojska Polskiego 11) w rocznicę wybuchu stanu wojennego - 13 grudnia o godzinie 10. Mistrzostwa mają na celu nie tylko propagowanie pływania ale również szerzenie wiedzy na temat nieodległych, a mimo to nieznanych dzieciom i młodzieży wydarzeń historycznych sprzed dwudziestu ośmiu lat.

fot. WS
Nastepna wiadomosc:
ť Zagrał w dwóch meczach

Poprzednia wiadomosc:
ť Sprawozdawczo-wyborcze

Do walki o tytuł Mistrza stanąć może każdy mieszkaniec Starachowic. Rejestracja zawodników rozpocznie się o godzinie 8.30. Uczestnicy imprezy podzieleni będą na 5 kategorii wiekowych - podstawówka (klasy 0-2, 3-4, 5-6), gimnazjum, open (liceum oraz pozostali uczestnicy bez wzglądu na wiek). W kategoriach gimnazjum i open zawodnicy prezentować będą wszystkie style pływackie. Na zwycięzców czekają puchary i atrakcyjne nagrody rzeczowe, ponadto każdy kto wystartuje będzie mógł za darmo zbadać swój wzrok. Impreza odbędzie się pod patronatem prezydenta miasta Wojciecha Bernatowicza.


Mistrzostwa Starachowic w Pływaniu organizuje Starachowicki Klub Pływacki BARAKUDA przy współpracy z Komendą Powiatową Policji i Urzędem Miasta.

Starachowicki Klub Pływacki BARAKUDA powstał w grudniu 2008 r. Prezesem Klubu jest starszy ratownik Leszek Szczodrak, a Wiceprezesem Bartosz Stanecki - jeden z niewielu w Polsce trenerów nowej techniki i doskonalenia pływania total immersion.

Swoją działalność Klub rozpoczął od organizacji zawodów pływackich. Klub prowadzi szkółkę pływacką dla dzieci (powyżej 7 roku życia) i młodzieży. Zajęcia odbywają się codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach popołudniowych. Klub organizował również Mistrzostwa Starachowic w Piłce Siatkowej w wodzie oraz dwa mini maratony pływackie dla szkół podstawowych i dla gimnazjów.

REKLAMA