AAA
IV Otwarte Mistrzostwa Starachowic w bowlingu
Wtorek, 05 listopada 2013r. (godz. 00:01)

Po emocjach związanych z siatkówką oraz petanque czas na kolejne sportowe wyzwanie dla mieszkańców naszego miasta. Już w listopadzie Kręgielnia przy ulicy Szkolnej będzie miejscem zmagań uczestników IV Otwartych Mistrzostw Starachowic w bowlingu.

fot. www.starachowice.eu

Przed nami czwarta edycja starachowickich mistrzostw w bowlingu. Sympatycy gry w kręgle, a zwłaszcza jednej z odmian tej gry tj. bowlingu będą mogli sprawdzić swoje umiejętności podczas Mistrzostw Starachowic. Zawody odbędą się 21 listopada w Kręgielni na Krytej Pływalni przy ulicy Szkolnej. Turniej mistrzowski zostanie rozegrany podobnie jak ostatnia edycja - we czwartek. Początek zawodów organizatorzy zaplanowali na godzinę 16.00.


Mistrzostwa będą rozgrywane w dwóch kategoriach: kobiet oraz mężczyzn. Organizatorzy nie planują podziału na kategorie wiekowe. Szczegółowy regulamin zostanie opracowany po zakończeniu przyjmowania zgłoszeń do zawodów, których termin upływa tym razem 19 listopada (wtorek).

Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem mailowym: sport@um.starachowice.pl oraz numerem telefonu (41) 273-83-18. Do zawodów można również zgłosić się w starachowickiej Kręgielni na Krytej Pływalni u jak zwykle gościnnego Pana Piotra Kwietniewskiego. Każde zgłoszenie powinno zawierać imię i nazwisko oraz wiek uczestnika, a także numer telefonu kontaktowego. Po 19 listopada zgłoszenia nie będą już przyjmowane.

Zapraszamy wszystkich chętnych do sprawdzenia swoich sił. Udział w mistrzostwach jest oczywiście bezpłatny - nie ma wpisowego!

Organizatorami czwartej edycji Otwartych Mistrzostw Starachowic w Bowlingu są Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Wydział Edukacji i Spraw Społecznych, Referat Sportu, Promocji i Turystyki oraz Referat Obsługi Krytej Pływalni Urzędu Miejskiego w Starachowicach, a także Kręgielnia przy ulicy Szkolnej 14 B.

W trakcie trwania turnieju w znajdującym się na Kręgielni barze nie będzie prowadzona sprzedaż napojów alkoholowych!

Chochół i Jantos będą bronić tytułu

W marcowych Mistrzostwach Starachowic w Bowlingu udział wzięło 58 osób: 16 kobiet oraz 42 mężczyzn. Gwarantowało to spore emocje i sportową rywalizację na najwyższym poziomie.

Zawody zostały przeprowadzone w dwóch kategoriach: kobiet i mężczyzn.
Organizatorzy turnieju nie wprowadzili kategorii wiekowych. Mistrzostwa Starachowic rozgrywane były w kategorii open. Rywalizacja kobiet i mężczyzn odbywała się jednocześnie na czterech torach gościnnej kręgielni przy ulicy Szkolnej. Tytuły mistrzowskie wywalczyli wówczas Sylwia Chochół oraz Kamil Jantos.

Klasyfikacja generalna kobiet

1.Sylwia Chochół 108 w finale (212 punktów w rundach kwalifikacyjnych)
2.Agata Maciąg 94 (191)
3.Jolanta Łodej 86 (226)
4.Katarzyna Motyka 70 (174)
5.Emilia Orczyk 66 (191)

Klasyfikacja generalna mężczyzn

1.Kamil Jantos 152 w finale (277 w rundach kwalifikacyjnych)
2.Emil Burtnik 149 (255)
3.Konrad Tonia 144 (286)
4.Mateusz Morawski 140 (267)
5.Adrian Mikos 121 (324)
6.Mateusz Zwolak 113 (255)

Źródło: www.starachowice.eu

Dołącz do nas na Facebooku!

REKLAMA