AAA
Chochół i Jantos mistrzami !!!
III Otwarte Mistrzostwa Starachowic w bowlingu
Niedziela, 24 marca 2013r. (godz. 00:02)

Sylwia Chochół oraz Kamil Jantos wywalczyli tytuły Mistrzów Starachowic w bowlingu. Emocji nie brakowało, a najmłodszym uczestnikiem mistrzostw był 9-letni Michał Pocheć.

fot. Gazeta Starachowicka

Mistrzostwa Starachowic spotkały się ze sporym zainteresowaniem sympatyków gry w kręgle. Organizują je: Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Wydział Edukacji i Spraw Społecznych oraz Referat Sportu, Promocji i Turystyki Urzędu Miejskiego. W tegorocznych rywalizowało 16 kobiet i 42 mężczyzn. Tytułów mistrzowskich bronili Agata Maciąg i Łukasz Banasik.


Najlepszą wśród pań okazała się Sylwia Chochół, wyprzedzając o 14 punktów obrończynię tytułu sprzed roku, Agatę Maciąg. Trzecie miejsce zajęła Jolanta Łodej, na czwartym uplasowała się Katarzyna Motyka, a piąte zdobyła Emilia Orczyk.
Równie spore emocje towarzyszyły rywalizacji mężczyzn.

Wielkim przegranym mógł czuć się obrońca tytułu Łukasz Banasik, któremu do finałowego awansu zabrakło dwóch punktów, bądź jednego, by doprowadzić do dogrywki z dwoma graczami z taką samą ilością punktów. Rewelacją okazał się Emil Burtnik. 28-letni zawodnik "wszedł" do finału z 5-6 wynikiem, ale pokazał, że prawdziwe umiejętności zachował na decydującą rozgrywkę.

Od samego początku narzucił rywalom swój styl gry, uzyskując sporą przewagę. Niestety, w końcówce przytrafiło mu się kilka mniej udanych rzutów, co skrzętnie wykorzystał Kamil Jantos, oddając cztery kapitalne rzuty po rząd i przysłowiowym rzutem na taśmę zdobył tytuł mistrzowski. Burtnik musiał zadowolić się drugim miejscem, a kolejne zajęli: Konrad Tonia, Mateusz Morawski, Adrian Mikos i Mateusz Zwolak.

Finaliści w rywalizacji kobiet i mężczyzn otrzymali pamiątkowe puchary i nagrody ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz władze samorządowe Starachowic. Dodatkowo najlepsi kręglarze otrzymali karnety bezpłatnego wejścia na kręgielnię - przekazane przez Piotra Kwietniewskiego, zarządcę obiektu i współorganizatora rywalizacji.

(p)

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU

REKLAMA