AAA
Dziś o 16:00 rozpocznie się piąta edycja Otwartych Mistrzostw Starachowic w bowlingu
Czwartek, 20 marca 2014r. (godz. 00:09)

Rekordową obsadę będzie miał jutrzejszy turniej bowlingowy o Mistrzostwo Starachowic. Do czwartkowych zawodów na starachowickiej Kręgielni zgłosiło się aż 70 osób!

fot. www.starachowice.eu
fot. www.starachowice.eu
Nastepna wiadomosc:
ť Wyróżnienia dla "Dragona"

Poprzednia wiadomosc:
ť Medalowa zdobycz Dragona

Przed nami jubileuszowa edycja Otwartych Mistrzostw Starachowic w bowlingu. Zgodnie z naszymi oczekiwaniami w czwartek może paść rekord frekwencji. Rosnąca popularność gry w kręgle, a także znakomita atmosfera panująca podczas turniejów bowlingowych sprawiły, iż do udziału w piątej edycji mistrzostw zgłosiło się aż 70 osób.


Zgłoszenia do udziału w zawodach przyjmowane były przez organizatorów do poniedziałku (17 marca). Po zakończeniu przyjmowania zgłoszeń (telefonicznie, mailowo oraz osobiście na kręgielni) okazało się, iż na liście znajduje się dokładnie 70 nazwisk. W tym gronie znalazło się aż 49 mężczyzn oraz 21 kobiet. Powalczą oni już dziś o Mistrzostwo Starachowic w obu kategoriach.

Zaczynamy o 16-ej

Początek turnieju został zaplanowany na godzinę 16.00. Turniej odbędzie się jak zwykle na gościnnej Kręgielni przy ulicy Szkolnej 14 B. Zapowiada się kilka godzin sportowych emocji. Uczestnicy turnieju szczegółowy regulamin i "turniejową rozpiskę" poznają tuż przed rozpoczęciem pierwszej gry. Turniej będzie rozgrywany na czterech torach jednocześnie.

Trochę historii

Czwartkowy turniej jest już piątą edycją Otwartych Mistrzostw Starachowic w bowlingu. Przed kilkoma miesiącami - w listopadzie ubiegłego roku - triumfowali Jolanta Łodej oraz Łukasz Banasik. Oboje są na liście jutrzejszego turnieju i z pewnością będą próbować bronić tytułów mistrzowskich.

W dotychczasowych czterech edycjach Banasik wygrywał już trzykrotnie. Tylko raz "hegemonię" Łukasza przerwał Kamil Jantos, którego jednak tym razem zabraknie w turnieju. Dziś Banasik może sięgnąć po czwarty tytuł lub poznamy nazwisko trzeciego w historii Mistrza Starachowic.

Ciekawie zapowiada się rywalizacja kobiet. Za nami cztery edycje turnieju i cztery nazwiska triumfatorek. Pierwszy turniej wygrała Bernadetta Wojtasik. W kolejnych triumfowały Agata Maciąg, Sylwia Chochół oraz Jolanta Łodej. Dziś przekonamy się czy do tego grona dołączy nowa zawodniczka.

Rywalizacja mężczyzn będzie składała się z czterech etapów, a w kategorii kobiet będziemy mieli trzy rundy. Na razie możemy uczestnikom turnieju jedynie zdradzić, iż do drugiej rundy mistrzostw awansuje 25 najlepszych zawodników oraz 10 najlepszych zawodniczek. Szczegóły regulaminu poznają zawodnicy już na miejscu.

Przypominamy jednocześnie, iż w trakcie trwania turnieju nie będzie prowadzona sprzedaż napojów alkoholowych w barze znajdującym się na terenie Kręgielni.

Organizatorami czwartkowego turnieju bowlingowego są Referat Sportu, Promocji i Turystyki, Referat Obsługi Krytej Pływalni Urzędu Miejskiego we współpracy z pracownikami Kręgielni.

Źródło: www.starachowice.eu

Dołącz do nas na Facebooku!

REKLAMA