Juventa ograła Wisłę [ZDJĘCIA]
Niedziela, 11 marca 2012r. (godz. 23:37)

W rozegranym wczoraj ostatnim tej zimy sparingu nasza Juventa ograła pewnie czołowy zespół IV ligi - Wisłę Sandomierz 3:1. Bramki dla naszej drużyny zdobyli Bartosz Gębura, Karol Kopeć i Dariusz Anduła.

Juventa ograła Wisłę (3:1)

*Wisła Sandomierz - Juventa Starachowice 1:3 (0:1)

Bramki dla Juventy:
Gębura (3), Anduła (57), Kopeć (62).

Juventa: Wróblewski, Korona, Gębura, Senderowski, Płusa, Kwiecień, Czarnecki, Wójtowicz, M. Kalista, Kopeć, Anduła oraz Styczyński, K. Kalista, Fabjański, Piórkowski, Stawiarski.

Podopieczni trenera Rafała Wójcika bardzo dobrze rozpoczęli sobotni mecz z Wisłą Sandomierz. Już w 3. minucie spotkania po rzucie rożnym do bramki trafił Bartosz Gębura. Niestety starachowiczanie nie potrafili pójść za ciosem i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0. Trzeba jednak przyznać, że oba zespoły miały swoje okazje do zdobycia bramki.

Druga odsłona spotkania przebiegała już pod dyktando Juventy- trzecioligowiec o wiele lepiej radził sobie w ofensywie, co przyniosło efekt w postaci dwóch szybkich bramek. Najpierw po raz pierwszy tej zimy do siatki trafił Dariusz Anduła, a kilka minut później stuprocentową okazję wykorzystał Karol Kopeć.

"Żółto-niebiescy" mogli się jeszcze pokusić o co najmniej dwie bramki- dogodne sytuacje do podwyższenia prowadzenia mieli m. in. Karol Kopeć oraz Michał Piórkowski, jednak zabrakło im odrobiny szczęścia. Słabą skuteczność starachowiczan wykorzystała Wisła i zdołała w końcówce spotkania zmniejszyć straty. Pomocnik Wisły najpierw poradził sobie z Karol Kopciem, a następnie mimo asysty Bartosza Styczyńskiego strzałem sprzed pola karnego pokonał Tomasz Wróblewskiego.

Z pewnością zarówno wynik, jak i sam styl gry starachowiczan w sobotnim sparingu mogą napawać optymizmem przed pierwszą tej wiosny ligową konfrontacją. W następną niedzielę Juventa podejmie w Starachowicach skarżyski Granat. Początek spotkania o godz. 14:00 na Stadionie Miejskim- serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na to spotkanie!