Drużynowe mistrzostwa okręgu
III Liga szachowa finał
Niedziela, 07 marca 2010r. (godz. 23:35)

W Ostrowcu Świętokrzyskim rozegrano ostatni, trzeci zjazd Drużynowych Mistrzostw Okręgu Świętokrzyskiego. W rozgrywkach brało udział 22 drużyny, a Starachowice reprezentował Klub Szachowy GAMBIT, który wystawił dwie drużyny seniorów, jedną juniorów i jedną młodzików.

Nastepna wiadomosc:
ť Kadra coraz szersza

Poprzednia wiadomosc:
ť Mistrzowskie gimnazjalistki

Mistrzostwo województwa wywalczyła II-ligowa drużyna Victorii Kielce, a awans do II ligi zdobył Hetman Ostrowiec. Bardzo dobrze wypadły nasze drużyny seniorów, zajmując II i III miejsce.

Wyniki: *Gambit I – Victoria młodzicy 3,5-0,5, *Gambit I – Fart Juniorzy 2,5-1,5, *Gambit II – Hetman Ostrowiec 1-3, *Gambit II – Nadleśnictwo Łagów 4-0, Gambit juniorzy – ŚZSzach. Kielce 0-4, *Gambit juniorzy – ŚZSzach. ZSPS 3-1, *Gambit młodzicy – Nadleśnictwo Łagów 1-3, *Gambit młodzicy - Hetman Ostrowiec młodzicy 0-4.

W klasyfikacji najlepszych zawodników na poszczególnych szachownicach nasi zajęli: Jerzy Kołaczyński I miejsce, Roman Kaput – IV, Marek Sokolnicki - V i Marian Sokolnicki - V miejsce. Ranking międzynarodowy FIDE wypełnili: Marian Sokolnicki - 1831 punktów ELO, Roman Kaput – 1778 punktów ELO i Zdzisław Komorniczak – 1662 punktów ELO, zaś Marian Sokolnicki zdobył III klasę sportową.

Czterech zawodników wypełniło normy na kategorię szachową PZSzach, Są to: Paweł Kaput – III kategoria, Sławomir Zieliński – IV kategoria, Jakub Bednarczyk – IV kategoria oraz Krystian Świątek – IV kategoria.

- Oceniając udział naszych drużyn w rozgrywkach III ligi można stwierdzić, że wyniki osiągnięte przez seniorów są na dobrym poziomie, a juniorów i młodzików zgodne z ich rankingiem szachowym. Niewątpliwie dużym sukcesem jest zdobycie przez trzech zawodników norm międzynarodowych FIDE oraz uzyskanie przez następnych czterech zawodników krajowych kategorii szachowych PZSzach.

Zdobycie aż przez siedmiu zawodników kategorii szachowej w tak silnie obsadzonym turnieju świadczy, że zawodnicy systematycznie się rozwijają i podnoszą swój poziom gry – powiedział Roman Kaput z Gambitu.