Nasi na drugim miejscu
Skarżyska liga siatkówki
Czwartek, 11 marca 2010r. (godz. 13:41)

Absolwenci ze Starachowic zajęli drugie miejsce w II edycji Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej w Skarżysku - Kamiennej. Drugi starachowicki zespół – Bałamut, zajął siódme miejsce.

Nastepna wiadomosc:
ť Mierzy wysoko

Poprzednia wiadomosc:
ť Kadra coraz szersza

Cztery miesiące trwały rozgrywki w II edycji Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej w Skarżysku – Kamiennej. W ostatnią sobotę lutego rozegrano ostatnie mecze. Zaczęło się od ładnego spotkania mocnej drużyny Team Bór z Absolwentami.

Walka była zacięta, ale to nasi zawodnicy triumfowali ciesząc się z awansu do finału. Drugi półfinał, to świetny występ Orlicza. Przeciwstawił się faworytowi i opłaciło się. Lider po 11. kolejkach stracił szansę na złoty medal.

W meczu o 3. miejsce niespełniony Team Bór wziął poważny odwet. Ucierpiał na tym zespół Domina. Podrażniona ambicja ekipy z Boru opłaciła się. Wyraźnie pokonali Domino i nie dali dojść do głosu rywalom. Wszyscy jednak czekali na wielki finał. Mimo że w czasie rundy zasadniczej Orlicz miewał wahania formy, w finale nie miał równych. Potrafił zachować zimną krew, konsekwencję i zdobył najcenniejsze trofeum.

Absolwenci, choć pięknie walczyli, tym razem musieli jednak uznać wyższość przeciwników. Po przegraniu pierwszego seta, starachowiczanie wygrali dwa następne i od końcowego triumfu dzielił ich tylko jeden set. Niestety, czwarta partia ułożyła się po myśli rywali.

Decydujący set to prawdziwa wymiana ciosów, niestety happy endem zakończona dla Orlicza. Jednak drugie miejsce i wicemistrzostwo w silnie obsadzonych rozgrywkach to ogromny sukces starachowickich siatkarzy.

Najlepsze drużyny otrzymały okazałe puchary, wybrano także indywidualności ligi. Najwszechstronniejszym zawodnikiem rozgrywek został Marek Działowski (Orlicz), najlepszym rozgrywającym Grzegorz Jaszewski z Team Bór, zaś najlepiej atakującym siatkarzem okazał się Jacek Rejczak z Absolwentów.

Półfinały: Team Bór - Absolwenci 1:2 (25:19, 22:25, 13:15), Orlicz Suchedniów – Domino Jastrząb 2:1 (25:23, 16:25, 15:12).
Mecz o 3. Miejsce: Team Bór - Domino Jastrząb 3:0 (25:21, 25:12, 25:19).
Finał: Orlicz Suchedniów - Absolwenci 3:2 (25:21, 18:25, 21:25, 25:23, 15:12).