AAA
Akademia Piłkarska STAR Starachowice na drugim miejscu!
Wtorek, 20 grudnia 2016r. (godz. 14:00)

Bardzo dobry turniej rozegrali podopieczni trenera Rafała Barańskiego i Damiana Szyszki z rocznika 2008 w Radomiu.

fot. źródło: AP STAR Starachowice

Gospodarzem turnieju był klub Junior. Do rywalizacji przystąpiło, aż 12 drużyn, które podzielone zostały na dwie grupy. Ciekawostką jest to, iż nasi bramkarze Franek Kawalec i Igor Fąfara przepuścili przez cały turniej tylko jedna bramkę i to dopiero w końcówce meczu finałowego pozostając przez prawie 70 minut niepokonanymi, co w turnieju halowym jest dużym wyczynem.


W grupie eliminacyjnej udało osiągnąć się następujące wyniki z: MSPN Radomiak Radom 2:0 (bramki: Welenc, Serafin), Bronią Radom 0:0, Juventą Starachowice 5:0 (bramki: Dawiec, Serafin, Księżki, Dudek, Kawalec), Juniorem Radom 2:0 (Dudek, Welenc), Młodzikiem Radom 1:0 (bramka Dudek). Po tak dobrej grze i zajęciu pierwszego miejsca w grupie młodzi piłkarze mogli powalczyć w wielkim finale, który długimi okresami czasu układał się po naszej myśli, a bramka Bartka Dawca (został wybrany najlepszym zawodnikiem całego turnieju) pozwalała myśleć o końcowym zwycięstwie. Niestety indywidualny błąd i stracona bramka po strzale z rzutu wolnego pośredniego na półtorej minuty przed końcem spotkania zdecydowały, iż do wyłonienia najlepszej drużyny potrzebne były rzuty karne. W nich lepiej prezentowali się przeciwnicy wygrywając 3:2 (bramki: Welenc, Dawiec).

Nasza drużyna zaprezentowała się w składzie: Franek Kawalec, Olaf Serafin, Bartek Klepner, Bartek Dawiec, Marcin Welenc, Jakub Dudek, Jakub Wójcicki, Igor Fąfara, Michał Plewniak, Aleks Księżki, Wojciech Zieliński. Trener: Rafał Barański, kierownik Piotr Dudek.
Końcowa klasyfikacja turnieju:
1. Talencik Radom
2. AP STAR STARACHOWICE
3.Junior Radom B
4.AS Radomiak
5.Broń Radom
6.Orzeł Wierzbica
7.Junior Radom A
8.MSPN Radomiak
9.Energia Kozienice
10.Młodzik Radom
11.Juventa Starachowice A
12.Juventa Starachowice B.

REKLAMA