AAA
Akademia Piłkarska Star na fali
Poniedzialek, 15 lutego 2016r. (godz. 11:37)

Udane turnieje rocznika 2007 w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz rocznika 2008 o Puchar firmy RR Donnelley w Starachowicach.

fot. AP STAR Starachowice

6 Lutego 2016 roku podopieczni trenera Rafała Barańskiego gościli na turnieju rocznika 2007 Galacticos Cup organizowanego przez tą ostrowiecka akademię piłki nożnej. Drużyna zaprezentowała się w następującym składzie: Ciura Oliwier, Dychała Wiktor, Ferka Natan, Grosicki Aleksander, Hamera Oskar, Niziołek Antoni, Nowiński Maciej, Serafin Olaf, Raczyński Mateusz, Welenc Marcin, Szparaga Kacper, Suwała Jan.


Agencja Reklamy Marecki.name

W grupie eliminacyjnej przyszło nam zagrać z przeciwnikami, z którymi najczęściej toczymy wyrównane boje, ale dobra gra i instynkt strzelecki Oskara Hamery (król strzelców turnieju z 12 bramkami) pozwoliły na spokojną walkę i prowadzenie jej na boisku w sposób taki, jak to sobie założyliśmy.

Wygrane z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 2:0 (bramki: 2x Hamera), Kadetem Ostrowiec Świętokrzyski 3:1 (3xHamera), Siarką Tarnobrzeg 6:0 (5xHamera, Ferka) pozwoliły na awans do dalszych rozgrywek, a ostatni mecz z Basztą Rytwiany decydował o dalszym rozstawieniu i był jak się okazało najbardziej zaciętym spotkaniem turnieju obfitującym w bardzo ładne bramki. Nasze prowadzenie 2:0 po ładnych akcjach i golach Hamery i Nowińskiego spowodowało niepotrzebne rozluźnienie, co przy dobrej grze chłopców z Rytwian spowodowało najpierw wynik remisowy, a później konieczność odrabiania strat ze stanu 2:3. Udało się to bardzo szybko po wyśmienitym uderzeniu Olafa Serafina z dalszej odległości. W tym meczu było wszystko: piękne bramki, szybko zmieniająca się sytuacja, do której każdy z zawodników musiał tak samo się przystosować no i oczywiście błędy, bez których gra w piłkę nie byłaby możliwa, szczególnie u tak młodych chłopców. W meczu półfinałowym przyszło spotkać się z gospodarzami, którzy mieli niepowtarzalną możliwość pierwszy raz poczucia smaku zwycięstwa z naszymi chłopcami. 12 minut meczu można powiedzieć, że po prostu się odbyło, a obie drużyny nie stworzyły sobie zbyt wielu sytuacji bramkowych. Jednak serie rzutów karnych wynagrodziły brak wcześniejszych emocji. Pomimo ogromnych bramek to jednak poprzeczka była celem podopiecznych trenera Barańskiego, a gospodarze upodobali sobie strzały w naszego bramkarza i po 7 seriach to nasza drużyna cieszyła się w końcowym rozrachunku ze zwycięstwa 3:2. W finale zmierzyliśmy się ponownie z drużyną Baszty Rytwiany, która po raz drugi w ostatnim czasie pokazała, że potrafi grać z naszymi chłopcami. Pomimo dobrego występu i kilku możliwości objęcia prowadzenia musieliśmy przełknąć gorycz porażki w ostatniej minucie spotkania. Szkoda, bo rzuty karne mogły znów porwać publiczność.

Ostateczna kolejność turnieju: 1 Baszta Rytwiany, 2 AP Star Starachowice, 3 Galacticos Ostrowiec Św., 4 PAS Skarżysko, 5 KSZO 1929 Ostrowiec Św., 6 Pogoń Staszów, 7 Świt Ćmielów, 8 Kadet Ostrowiec Św., 9 Siarka Tarnobrzeg, 10 Football Academy Lipsko.

W niedzielę 07.02.2016 roku to nasza Akademia była organizatorem turnieju rocznika 2008 o puchar firmy RR Donnelley Starachowice. Możliwość pokazania się otrzymało aż 23 młodych adeptów piłki nożnej w tym 7 z oddziału Mirzec, którzy zostali podzieleni na dwie drużyny. Zawodnicy trenerów Rafała Barańskiego i Damiana Szyszki zaprezentowali się z doskonałej strony prezentując to, co potrafią najlepiej.
Pierwsza drużyna zwyciężyła w całym turnieju napotykając na większy opór tylko w meczu półfinałowym z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski, tracąc tu jedyne dwie bramki przez cały dzień. Pomimo pewnego prowadzenia 2:0 (bramki: Dudek, Serafin) i kilku dobrych sytuacjach do zdobycia bramki pozwoliliśmy przeciwnikom doprowadzić do remisu i rzutów karnych, gdzie ostatecznie zwyciężyliśmy 8:7, a oba zespoły można pochwalić za doskonałe wykonywanie tego stałego fragmentu gry. Wcześniej grupę eliminacyjną przeszliśmy bez straty bramki strzelając ich aż 18 i notując następujące wyniki: z Juventą Starachowice 3:0 (Welenc, Dudek, Dawiec), Galacticos Ostrowiec Świętokrzyski 5:0 (Serafinx4, Dawiec), Kadet Ostrowiec Śwetokrzyski 4:0 (Serafinx3, Dawiec), Pogoń Staszów 6:0 (Dudekx3, Cieśla, Serafin, Welenc). W finale spotkaliśmy się z Akademią Piłkarskie Nadzieje Mielec. Pewnie kontrolując przebieg spotkania i przede wszystkim pokazując dobre wyszkolenie indywidualne zwyciężyliśmy 2:0 po bramkach Jakuba Dudka.
Najlepszym strzelcem turnieju został Olaf Serafin, wicekrólem natomiast Jakub Dudek, a cała drużyna wystąpiła w następującym składzie: Igor Fąfara, Olaf Serafin, Jakub Dudek, Jakub Wójcicki, Marcin Welenc, Bartek Klepner, Aleks Księzki, Natalia Cieśla, Wojtek Zieliński, Michał Plewniak, Aleksander Białek, Bartek Dawiec, Kacper Zieliński, Aleksander Sajdłowski, Filip Pastuszka, Emil Sokołowski, Kacper Kawalec, Franek Kawalec, Marcel Szczepanowski, Jan Dolega, Filip Gladyś, Olek Cioroch, Krystian Zagajny.
Druga drużyna, której celem było zebranie doświadczenia ostatecznie minimalnie uległa w meczu o IX miejsce Juvencie Starachowice 1:0, a niektórzy chłopcy mieli możliwość po raz pierwszy wystąpić w turnieju piłkarskim.

Ostateczna kolejność turnieju: 1 AP Star I Starachowice, 2 Akademia Piłkarskie Nadzieje Mielec, 3 KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski, 4 Galacticos Ostrowiec Świętokrzyski, 5 Football Academy Lipsko, 6 Kadet Ostrowiec Świętokrzyski, 7 Baszta Rytwiany, 8 Pogoń Staszów, 9 Juventa Starachowice, 10 AP Star II Starachowice.źródło: Akademia Piłkarska Star

REKLAMA
Jakość Energia Starachowice
ZEC Starachowice
School Of English