Uczeń III LO złotym olimpijczykiem
Piatek, 14 wrzesnia 2012r. (godz. 11:10)

Starachowiczanin został złotym medalistą Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Krakowie. To Bartosz Wierzbiński- kolejna duma III LO.

Starachowiczanin został złotym medalistą Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Krakowie. To Bartosz Wierzbicki - kolejna duma III LO.

Bartosz Wierzbiński, uczeń klasy drugiej w III LO, może poszczycić się ogromnym sukcesem: na tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Krakowie zdobył złoty medal w biegu na 100 m i zakwalifikował się do kadry Polski juniorów w lekkoatletyce. Już w październiku Bartek pojedzie na pierwsze zgrupowanie.

- Treningi rozpocząłem w wakacje, jeszcze przed rozpoczęciem nauki w gimnazjum. Zachęcili mnie rodzice i trener Juventy Kobex Adam Dzik - wspomina Bartek początek swojej przygody ze sportem.

Bartek ma już na swoim koncie wiele osiągnięć i aż 40 medali - głównie z makroregionów oraz z mistrzostw wojewódzkich, reprezentował też szkołę w powiatowych zawodach lekkoatletycznych zdobywając I miejsce w biegu na 100 m oraz I miejsce w sztafecie szwedzkiej chłopców. Jednak największe znaczenie mają dla Bartka ostatnie sukcesy: dwa brązowe medale zdobyte na Mistrzostwach Polski Klubów Zrzeszonych na 100 m i 200 m oraz złoto i brąz na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży (100 m złoto i 200 m brąz).

Na OOM Bartosz spisał się znakomicie, uzyskał najlepszy czas już w eliminacjach - 10.95s i był to najlepszy wynik ze wszystkich startujących, poprawił tym samym rekord województwa świętokrzyskiego. Złoty medal zdobył natomiast z czasem 11.00 s, a w biegu na 200 m ustanowił rekord województwa świętokrzyskiego juniorów z czasem 21,97 s.

Dyrekcja i grono nauczycielskie III LO są dumne z osiągnięć swojego ucznia, serdecznie gratulują i życzą Bartoszowi dalszych sukcesów. My również!