Turniej szachowy
Rywalizowało 19 zawodników
Niedziela, 28 pazdziernika 2012r. (godz. 17:07)

W Szkole Podstawowej nr 6, rozegrano 17 października Tematyczny Turniej Szachowy w ramach III Starachowickich Szachów Juniorów. Zorganizowany został przez Klub Szachowy Gambit oraz SP nr 6.

Nastepna wiadomosc:
ť Pucharowy horror z happy endem

Poprzednia wiadomosc:
ť Znakomity start II LO

Turniej składał się z siedmiu rund, rozegranych systemem szwajcarskim z tempem gry 10 minut dla zawodnika, sędziował Łukasz Kaput, a wzięło w nim udział 19 zawodników. W klasyfikacji generalnej pierwsze miejsce zajął Tomasz Szczepanowski, drugie Krzysztof Lefek, trzecie Dawid Kruk, czwarte Daniel Kotwica, a piąte Jakub Bednarczyk.

Ze szkół podstawowych klas 0 - III najwyższą pozycję zajmuje Tomasz Szczepanowski. Za nim uplasowali się: Dawid Kruk i Marek Samsonowski. Z klas IV - VI wygrała Katarzyna Figiel, która również otrzymała nagrodę najlepszego zawodnika turnieju. na drugim miejscu jest Paweł Klepner, a trzecie zajął Michał Sepioł. W kategorii szkół ponadpodstawowych zwyciężył Krzysztof Lefek, wyprzedzając Daniela Kotwicę i Jakuba Bednarczyka.

Kolejne rozgrywki organizatorzy zaplanowali na 24 października br. w Szkole Podstawowej nr 6 o godz. 17.15. Miłośników szachów ucieszy również informacja, że w SDK przy ul. Wojska Polskiego uruchomiono Kawiarenkę Szachową, a spotkania odbywają się w każdy wtorek od 17.00 do 19.00.