Drugi turniej szachowy
Najlepsi w rywalizacji Grand Prix
Niedziela, 18 listopada 2012r. (godz. 16:33)

Drugi turniej w ramach Szachowego Grand Prix Starachowic rozegrano 7 listopada br. Organizatorami rozgrywek są Klub Szachowy Gambit oraz Szkoła Podstawowa nr 6 w Starachowicach.

Nastepna wiadomosc:
ť Remis na zakończenie

Poprzednia wiadomosc:
ť Tenisowe mistrzostwa

Cykl rozgrywek składa się z dziewięciu turniejów. W drugim wystartowało 25 zawodników, w tym sześciu seniorów. Grano systemem szwajcarskim, 7 rund z tempem gry 10 minut na zawodnika. W klasyfikacji generalnej turnieju TOP-5, pierwsze miejsce zajął Roman Kaput, drugie Tomasz Szczepanowski, trzecie Mariusz Cichocki, a kolejne Sławomir Zieliński i Kamila Romańczuk. W kategorii wiekowej TOP - 3 seniorzy zwyciężył Roman Kaput, wyprzedzając Mariusza Cichockiego i Sławomira Zielińskiego. Ze szkół podstawowych najwięcej punktów uzyskał Jakub Bednarczyk, a kolejne miejsca zajęli: Krzysztof Lefek (II) i Andrzej Zapała (III). W kategorii szkoły podstawowe klasy 0 - III na pierwszej pozycji uplasował się Tomasz Szczepanowski, Kacper Nowak zajął drugie miejsce, a trzecie zajęła Sara Wichura, natomiast z klas IV - VI najlepszy wynik miał Natan Sojka, a za nim miejsca zajęli Michał Sepioł i Katarzyna Figiel.

Tytuł najlepszej zawodniczki przypadł Katarzynie Figiel, a na zakończenie tradycyjnie rozlosowano nagrody dla 8 juniorów.