Znakomity finisz Barakudy
Rekord okręgu i 28 medali
Poniedzialek, 07 stycznia 2013r. (godz. 11:04)

Rekord okręgu w sztafecie 4x200 metrów kobiet oraz 28 medali, to dorobek pływaków ze starachowickiej Barakudy na Mistrzostwach Okręgu Świętokrzyskiego. Koniec roku był dla naszych zawodników bardzo udany.

- Jestem bardzo zadowolony z sukcesów zawodników, zarówno tych młodszych, jak i starszych - mówi trener i jednocześnie prezes Barakudy Bartosz Stanecki.

Trudno dziwić się słowom trenera Staneckiego, skoro jego podopieczni w zawodach rozegranych w Ostrowcu Świętokrzyskim wywalczyli aż 28 medali i pobili rekord okręgu świętokrzyskiego! Padł w rywalizacji sztafet 4x200 metrów kobiet, na który zapracowały Anna Karkoszka, Anna Radecka, Julia Wójtowicz i Kamila Stępień.

Zresztą całe zawody były dla dziewcząt wyjątkowo udane. Znakomicie zaprezentowała się Kamila Stępień, która wywalczyła medale w każdej konkurencji, w jakiej startowała, w tym złoty krążek w rywalizacji na dystansie 400 metrów stylem dowolnym. Bardzo dobrze zaprezentowała się reszta naszej "rekordowej" sztafety. Anna Karkoszka wywalczyła 8 medali, a Julia Wójtowicz 6 krążków.

Ogromną wolą walki i chęcią zwycięstwa wykazała się za to Anna Radecka, która przed samymi zawodami zachorowała i nie mogła uczestniczyć w pełni w treningach, a i tak zdobyła dwa medale! Warto podkreślić, że sukces naszych zawodniczek jest tym większy, że rywalizowały z zawodniczkami od siebie starszymi.

- Ciężko wspólnie pracujemy na tak dobre wyniki, a ambicje mamy wysokie. Dziękuję zawodnikom za zaangażowanie na treningach, a rodzicom za poświęcenie i zrozumienie - cieszy się B. Stanecki.