AAA
Reprezentanci SKP Barakuda w kadrze narodowej
Czwartek, 05 pazdziernika 2017r. (godz. 09:54)

Piątka pływaków SKP Barakuda znalazła się w składzie kadry narodowej juniorów na tegoroczny sezon. Powołania otrzymali: Julia Ofman, Weronika Latała, Aleksandra Sierpień, Barbara Gmiter oraz Dawid Gotszling.

fot. źródło: UM w Starachowicach

Wydział Szkolenia Polskiego Związku Pływackiego ogłosił skład kadry narodowej juniorów na okres od września 2017 roku do marca roku przyszłego. Imienny wykaz zawodników i zawodniczek został opublikowany na stronie internetowej PZP.


W składzie kadry narodowej juniorów mogą znaleźć się medaliści indywidualnych Letnich Mistrzostw Polski Juniorów oraz najlepsi zawodnicy z rankingu ogólnopolskiego uwzględniającego rywalizację na basenie 50-cio metrowym.

Lista powołanych zawodników obejmuje roczniki od 1999 do 2004. Pełny skład reprezentacji Polski juniorów znajduje się na 10-ciu stronach zawierających nazwiska powołanych pływaków i nazwę klubu.

W tym gronie nie mogło zabraknąć reprezentantów Starachowickiego Klubu Pływackiego "Barakuda", którzy coraz lepiej radzą sobie w najważniejszych imprezach mistrzowskich i ich sukcesy są zauważane przez szkoleniowców kadry.

Do reprezentacji rocznika 2004 powołane zostały 33 zawodniczki. W tej grupie są aż cztery pływaczki z Barakudy. Trzy z nich związane są z Barakudą od dłuższego czasu. Są to: Julia Ofman, Weronika Latała i Aleksandra Sierpień. Każda z nich reprezentuje inny styl pływacki. Ofman pływa stylem klasycznym, Latała stylem motylkowym, a specjalnością Sierpień jest styl grzbietowy.

Ostatnią naszą reprezentantką powołaną do kadry narodowej jest Barbara Gmiter.
Była zawodniczka MTP Kormoran Olsztyn reprezentuje obecnie barwy starachowickiej Barakudy i to właśnie pod okiem trenera Bartosza Staneckiego będzie szlifować swoją mistrzowską formę. Gmiter pływa stylem motylkowym.

Dawid Gotszling jest jedynym męskim przedstawicielem starachowickiej Barakudy w gronie powołanych. Stypendysta Gminy Starachowice otrzymał powołanie do kadry juniorskiej w kategorii rocznika 2001. Wynikiem kwalifikującym go do 28-zespołowej grupy reprezentantów był medal Mistrzostw Polski juniorów.

GRATULUJEMY !


źródło: UM w Starachowicach

REKLAMA
Jakość Energia Starachowice
ZEC Starachowice
School Of English