AAA
Piłkarze Juventy w kadrze Polski
Wtorek, 13 wrzesnia 2016r. (godz. 10:08)

W Woli Chorzelowskiej rozpoczęły się trzydniowe konsultacje piłkarskiej reprezentacji Polski U15. W gronie 24 zawodników znalazło się dwóch reprezentantów Juventy Starachowice. Gratulujemy i trzymamy kciuki!

Szkoleniowiec reprezentacji Polski do lat 15 Robert Wójcik powołał grupę 24 młodych graczy na konsultacje szkoleniowo-selekcyjne. W gronie zdolnych zawodników nie mogło zabraknąć reprezentantów starachowickiej Juventy. Do Woli Chorzelowskiej udali się Dawid Płatek oraz Adrian Szast.


Powołania dla naszych zawodników to kolejny powód do dumy dla starachowickiego klubu udowadniający, iż praca z piłkarską młodzieżą idzie w dobrym kierunku. Dawid oraz Adrian trenują obecnie w Juvencie pod okiem Zdzisława Spadło. Dawid Płatek gra na pozycji defensywnego pomocnika, a Adrian Szast jest zdolnym bramkarzem.

- To ogromne wyróżnienie zarówno dla chłopców jak i naszego klubu. Obaj zawodnicy długo i ciężko pracowali, żeby zostać dostrzeżonymi przez selekcjonera kadry Polski - ocenia Dominik Zuba, dyrektor starachowickiej Juventy.

- Dawid od dłuższego czasu był wyróżniającym się zawodnikiem swojego rocznika, jest silny fizycznie, ma dobry przegląd pola. Z kolei Adrian zrobił bardzo duży postęp w ostatnich miesiącach. To bardzo ambitny i sumienny bramkarz - dodaje Zuba.

W podmieleckiej Woli Chorzelowskiej przez trzy dni trenować będzie ponad 20 zawodników. W tym gronie znaleźli się poza naszą dwójką reprezentanci takich klubów jak Korona Kielce, Krakus Nowa Huta, Stal Mielec, Wisła Kraków czy Stadion Śląski Chorzów.

- Po raz kolejni wychowankowie Juventy będą mieli okazję pokazać się na tle najlepszych zawodników w kraju. Niespełna dwa miesiące temu w prestiżowych obozach Letniej Akademii Młodych Orłów wzięło udział dwóch innych wychowanków naszego klubu - Wiktor Bogacz i Adam Hamera - przypomina Dominik Zuba.źródło: UM w Starachowicach

REKLAMA