AAA
Siatkarskie emocje w ostatni weekend września
Poniedzialek, 19 wrzesnia 2016r. (godz. 09:43)

W ostatni weekend września Starachowice będą jednym z gospodarzy siatkarskiego Turnieju Partnerstwa Regionalnego z udziałem zespołów rywalizujących na co dzień w rozgrywkach Plus Ligi.

Prezydent Marek Materek oraz trener CERRAD Czarni Radom Robert Prygiel
Prezydent Marek Materek oraz trener CERRAD Czarni Radom Robert Prygiel
fot. Wirtualne Starachowice

Turniej odbędzie się w dniach 23 - 25 września br., a areną zmagań wielu znakomitych siatkarzy będą Kozienice oraz Starachowice.


Miejska Hala Sportowa w Starachowicach przy ulicy Jana Pawła II będzie gościć cztery zespoły siatkarskie w drugim dniu turnieju.

W sobotę 24 września odbędą się tu dwa mecze turniejowe, które z pewnością dostarczą wielu sportowych emocji miłośnikom siatkówki w naszym mieście, powiecie czy nawet regionie, którzy zasiądą na trybunach hali w Starachowicach.
Do Starachowic przyjadą cztery drużyny grające w siatkarskiej Plus Lidze. Kibice będą mogli na żywo obejrzeć w akcji grę Cerradu Czarnych Radom, Espadonu Szczecin, Cuprum Lubin czy Indykpolu AZS Olsztyn.
W barwach tych drużyn nie zabraknie wielu znakomitych siatkarzy.
Na parkiecie starachowickiej hali będziemy mogli podziwiać grę byłych i obecnych reprezentantów Polski - Grzegorza Łomacza, Dawida Murka, Michała Ruciaka, Marcina Wikę, Daniela Plińskiego czy Wojciecha Żalińskiego - oraz reprezentantów Niemiec, Bułgarii czy Stanów Zjednoczonych, którzy z powodzeniem radzili sobie na najważniejszych imprezach mistrzowskich w tym również na ostatnich Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro.
Turniej ten zostanie rozegrany na tydzień przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych w naszym kraju i z pewnością będzie dla wszystkich zespołów ostatnim sprawdzianem formy, co potwierdza, iż siatkarska rywalizacja w Starachowicach będzie stała na wysokim poziomie sportowym.
- Jestem przekonany, iż sobotnia rywalizacja siatkarska w Starachowicach będzie prawdziwym świętem sportu, który zgromadzi na trybunach wielu kibiców tej dyscypliny sportu i znakomitą formą promocji siatkówki, ale również naszego miasta oraz wszystkich partnerów zaangażowanych w organizację tej prestiżowej imprezy. - mówi prezydent Marek Materek.

REKLAMA