AAA
I Starachowicka Strzała już w najbliższy weekend!
Wtorek, 04 lipca 2017r. (godz. 09:09)

Zaczęło się odliczanie przed I Starachowicką Strzałą, wielkim rowerowym wyścigiem organizowanym przez Grzegorza Wajsa, byłego zawodowego kolarza, a dziś dyrektora czołowego w Polsce cyklu wyścigów LOTTO Poland Bike Marathon, w ścisłej współpracy z Powiatem Starachowickim, Miastem Starachowice i Hotelem Europa. Do rozpoczęcia tego wielkiego święta dla miłośników dwóch kółek zostało już tylko 4 dni. Zachęcamy mieszkańców do uczestnictwa i aktywnego wspierania kolarzy na trasie.

fot. źródło: Starostwo Powiatowe w Starachowicach

Trzy dystanse, rowery szosowe i górskie, a na początek runda honorowa z Paradą Familijną przez miasto. I Starachowicka Strzała przemknie 8 lipca przez Powiat Starachowicki. Peleton prowadzony przez Paradę Familijną przejedzie najpierw ok. 6 km ulicami Starachowic, a potem rozpocznie już walkę o najwyższe trofea. Wyścig na rowerach szosowych odbędzie się na dwóch dystansach: MAX (86 km) i MINI (69 km). Natomiast wyścig na rowerach górskich - na trasie MTB (52 km). Kolarskie Miasteczko z Biurem Zawodów, startem i metą wyścigów, zostanie zlokalizowane przy Hotelu Europa Starachowice Business & Spa w Starachowicach. Zapisy rozpoczną się w piątek, 7 lipca o godz. 15.00 i trwać będą do godz. 18.00 w Hotelu Europa, a potem w dniu zawodów, od godz. 8.00 do godz. 10.30 w Biurze Zawodów. Zachęcamy wszystkich mieszkańców do uczestnictwa. Prawo startu w wyścigach na dystansach: MAX, MINI i MTB mają osoby, które ukończyły 18 lat. Warunkiem jest uiszczenie opłaty wpisowej w wysokości 60 zł (MTB), 70 zł (MINI), lub 80 zł (MAX), a także kaucji zwrotnej w wysokości 50 zł za czip. Każdy z zawodników otrzyma bowiem na starcie specjalny czip, który zapewni jego lokalizację oraz elektroniczny pomiar czasu. Opłata za czip będzie zwracana po przekroczeniu mety przez zawodnika.


Tych, którzy jeszcze nie czują się pewnie na takich trasach, zachęcamy do udziału w Paradzie Familijnej. Udział w niej będzie całkowicie bezpłatny. Trzeba się jednak będzie zarejestrować w Biurze Zawodów. Każdy z uczestników parady otrzyma numer startowy, a pierwszych dwustu - także darmowe koszulki z logo organizatorów i logo wyścigu. Trasa parady nie będzie długa, wyniesie ok. 6 km i będzie biec ulicami: Radomską, Szkolną, Partyzantów, Kopalnianą, rondem Solidarności, aleją Armii Krajowej, ulicą Oświatową (wcześniej Mrozowskiego) i znowu: Szkolną, Radomską i Batalionów Chłopskich, robiąc w ten sposób pętlę przez miasto.

Kiedy rodziny zjadą już do miasteczka, peleton ruszy w prawdziwy wyścig, który przebiegać będzie przez: Lipie, Dziurów, Adamów, tam "górska premia" i dalej znowu Starachowice. Meta, podobnie jak start, zlokalizowana zostanie na ulicy Batalionów Chłopskich. Na najlepszych zawodników wyścigu czekać będą puchary, medale, statuetki oraz nagrody rzeczowe. Jakie? Tego na razie nie chcemy zdradzać. Nad bezpieczeństwem czuwać będą właściwe służby, które wspomagać będą motocykliści pod przewodnictwem księdza Grzegorza Roszczyka, proboszcza parafii p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Starachowicach (os. Łazy).
Tych, którzy z różnych powodów nie zdecydują się jednak na udział, zachęcamy gorąco do aktywnego kibicowania i wspierania kolarzy na trasie. Doping, jak w każdym sporcie, jest bardzo potrzebny.
Prosimy również o nie parkowanie pojazdów na czas wyścigu przy jego trasie i o właściwe zabezpieczenie czworonogów.

Organizatorzy spodziewają się ok. 100 - 200 kolarzy. A już dzień później, w niedzielę, 9 lipca odbędzie się kolejna edycja LOTTO Poland Bike Marathon w Wąchocku. Już dziś serdecznie zapraszamy! To będzie wspaniały rowerowy weekend w Powiecie Starachowickim.


PROGRAM ZAWODÓW

8.00-10.30 - zapisy w Biurze Zawodów
10.35 - odprawa techniczna dla dystansów MAX, MINI i MTB
11.00 - start honorowy I Starachowickiej Strzały
UWAGA. Szyk Peletonu: Parada Familijna (6 km), MAX (86 km) i MINI (69 km), MTB (52 km)
START HONOROWY. Przejazd wspólny (runda 6 km) ulicami miasta
START WYŚCIGU. Po przejechaniu rundy honorowej.
15.00 - dekoracja I Starachowickiej Strzały

Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon

REKLAMA