AAA
I Starachowicka Strzała - wyścigi rowerów górskich i szosowych
Piatek, 12 maja 2017r. (godz. 10:17)

Nie lada gratka czeka niebawem miłośników dwóch kółek w naszym powiecie. 8 i 9 lipca będą mogli wziąć udział w wyścigach dla amatorów jazdy na rowerach szosowych i górskich. Najpierw w Starachowicach, a potem w Wąchocku.

fot. źródło: polandbike.pl

Wprawdzie Poland Bike Marathon od kilku lat jest już obecny w naszym powiecie, ale po raz pierwszy w historii zawita do Starachowic. W sobotę, 8 lipca odbyć się mają wyścigi dla amatorów jazdy na rowerach szosowych i górskich, pod nazwą I Starachowicka Strzała. Organizatorem tego wydarzenia jest Grzegorz Wajs, były zawodowy kolarz, a dziś dyrektor czołowego cyklu wyścigów LOTTO Poland Bike Marathon.


Powiat Starachowicki będzie jednym ze współorganizatorów imprezy, obok Urzędu Miejskiego i Hotelu Europa w Starachowicach.

Kolarskie Miasteczko z Biurem Zawodów, startem i metą wyścigów, zlokalizowane zostanie przy Hotelu Europa. Wyścig na rowerach szosowych odbędzie się na dwóch dystansach: MAX (3 rundy - 90 km) i MINI (2 rundy - 60 km), natomiast na rowerach górskich na trasie FAN MTB(1 runda - 30 km). W zawodach mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 18 lat .

Wyniki uzyskane w poszczególnych wyścigach I Starachowickiej Strzały, zarówno na rowerach szosowych, jak i górskich, zostaną zaliczone do klasyfikacji Omnium Poland Bike 2017, podobnie jak rozgrywany dzień później, tj. 9 lipca LOTTO Poland Bike Marathon w Wąchocku.


źródło: Starostwo Powiatowe w Starachowicach

REKLAMA