AAA
Starachowicka firma CERRAD rozwija działalność
Niedziela, 01 listopada 2015r. (godz. 21:47)

Prezydent Miasta Marek Materek odwiedził oddany niedawno do użytku zakład Cerrad. Na ręce prezesa firmy Pawła Bąka oraz wiceprezes Haliny Bąk prezydent przekazał nagrodę przyznaną starachowickiej firmie podczas gali największych firm Regionu Świętokrzyskiego w kategorii "Największa rentowność netto".

Cerrad na starachowickim rynku działa już wiele lat. Po niecałym roku budowy otworzył kolejny zakład zlokalizowany na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Koszt tej inwestycji to 100 milionów złotych. Zakład zatrudnił 70 nowych pracowników przy jednej z najnowocześniejszych linii produkcyjnych w Europie. Hale produkcyjne, jak informuje Zarząd firmy, zostały wyposażone w najnowocześniejsze, włoskie urządzenia, które pozwolą na zautomatyzowanie produkcji i poszerzenie oferty produktów o nowe towary i nowe wzornictwo.


Zastosowane urządzenia zmniejszają zużycie energii i emisję spalin do niezbędnego minimum. Linie produkcyjne są w pełni zautomatyzowane i jedynie nadzorowane przez pracowników. W starachowickim zakładzie działa jeden z najdłuższych w Europie pieców do wypału płytek o długości ponad 140 metrów długości.źródło: Urząd Miejski w Starachowicach

REKLAMA