AAA
Bowlingowe Mistrzostwa Starachowic
Czwartek, 22 pazdziernika 2015r. (godz. 09:05)

Już za trzy tygodnie ruszamy z kolejną edycją bowlingowych Mistrzostw Starachowic. Tradycyjnie we czwartek (12 listopada) odbędzie się rywalizacja o tytuły najlepszych zawodników w kategorii kobiet oraz mężczyzn.

fot. Urząd Miejski w Starachowicach
fot. Urząd Miejski w
Starachowicach
fot. Urząd Miejski w
Starachowicach

Listopadowa rywalizacja na starachowickiej Kręgielni "Pod Basenem" będzie już ósmym spotkaniem i walką o tytuły najlepszych.


Turniej odbędzie się 12 listopada - tradycyjnie we czwartek, a jego początek organizatorzy zaplanowali na godzinę 16.00. Mistrzostwa rozgrywane będą w dwóch kategoriach: kobiet i mężczyzn.

- Tradycyjnie nie planujemy podziału na kategorie wiekowe. Zapowiada się ciekawa rywalizacja, której finałem będzie wyłonienie nowych mistrzów Starachowic. Emocjonująco będzie jak zwykle na wszystkich torach starachowickiej kręgielni. Na razie czekamy na Państwa zgłoszenia i zachęcamy do udziału w tym turnieju. Udział w zawodach jest oczywiście bezpłatny - zapewniają organizatorzy.

Szczegółowy regulamin turnieju oraz układ gier i harmonogram zostanie opracowany po zakończeniu terminu przyjmowania zgłoszeń do zawodów. Termin upływa tym razem 9 listopada 2015 roku (poniedziałek).

Zgłoszenia do turnieju będą przyjmowane w Referacie Edukacji, Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji Miasta Urzędu Miejskiego pod adresem mailowym: sport@um.starachowice.pl oraz pod numerem telefonu (41) 273-83-18.


Do udziału w zawodach będzie można zgłosić się również w starachowickiej Kręgielni na Krytej Pływalni. Każde zgłoszenie turniejowe powinno zawierać jedynie imię i nazwisko.

W marcu tego roku emocjonowaliśmy się rywalizacją uczestników siódmej edycji bowlingowych mistrzostw. Tytuły najlepszych wywalczyli wówczas Diana Opala i Mateusz Zwolak, którzy w listopadzie bronić będą swoich osiągnięć. W marcowym turnieju udział wzięło 46 osób.

Siódma edycja bowlingowych Mistrzostw Starachowic przeszła do historii tych rozgrywek z powodu wysokiego poziomu sportowego. To był bez wątpienia jeden z najlepszych turniejów rozgrywanych w gościnnej jak zwykle Kręgielni przy ulicy Szkolnej.

- Poziom sportowy turnieju, sporo emocji, wyrównana stawka zawodników i doskonałe debiuty wielu zawodników. To bez wątpienia wyróżniało tę edycję Mistrzostw Starachowic. Miłośnicy gry w kręgle stanęli - jak zwykle na wysokości zadania - i stworzyli doskonałe widowisko sportowe. Kto nie miał okazji obejrzeć na żywo tej rywalizacji niech żałuje - taka była marcowa edycja bowlingowej rywalizacji.

Organizatorami listopadowej rywalizacji na kręgielni są: Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Referat Edukacji, Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji Miasta, Referat Obsługi Krytej Pływalni Urzędu Miejskiego w Starachowicach oraz Kręgielnia "Pod Basenem".źródło: Urząd Miejski w Starachowicach

REKLAMA