AAA
Kickbokserzy powalczą u nas o pasy mistrzowskie!
Niedziela, 08 listopada 2015r. (godz. 10:49)

Już tylko miesiąc pozostał do rozpoczęcia w Starachowicach kolejnej wielkiej imprezy kickbokserskiej. W pierwszy weekend grudnia nasze miasto będzie gospodarzem Mistrzostw Polski w formułach oriental rules oraz kick light.

Rusza wielkie odliczanie do inauguracji kickbokserskich zawodów rangi Mistrzostw Polski. Już w dniach 4-6 grudnia 2015 roku Starachowice staną się stolicą polskiego kickboxingu, a areną zmagań najlepszych zawodników z całego kraju będzie ring ustawiony w Miejskiej Hali Sportowej. Starachowicka hala po raz kolejny gościć będzie znakomitych kickbokserów trenujących na co dzień w wielu zakątkach Polski.


- Nasze miasto jest jednak niewątpliwie miejscem do którego lubią przyjeżdżać najlepsi kickbokserzy. Jesteśmy przekonani, iż w tym roku będzie podobnie. Tym razem sportowcy rywalizować będą w formule oriental rules, czyli jednej z najbardziej widowiskowej formule walk w kickboxingu. Zapewniamy, iż takiej imprezy jak ta grudniowa w Starachowicach jeszcze nie było - zapowiadają organizatorzy mistrzostw.

Starachowice będą tym razem gospodarzem aż dwóch wielkich imprez kickbokserskich. W pierwszy weekend grudnia w Miejskiej Hali Sportowej odbywać się będą Mistrzostwa Polski zarówno w kategorii juniorów i seniorów jak i w rywalizacji weteranów. Ci ostatni powalczą w formule kick light. Główna impreza to jednak rywalizacja juniorów oraz seniorów w formule oriental rules.

Organizatorami mistrzostw są Klub Sportowy "Dragon"oraz Polski Związek Kickboxingu we współpracy z Urzędem Miejskim i Starostwem Powiatowym w Starachowicach, a także Miejskim Centrum Rekreacji i Wypoczynku oraz Starachowickim Centrum Kultury. Patronat nad zawodami objęli Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek oraz Starosta Powiatu Starachowickiego Dariusz Dąbrowski.

Weekend na sportowo

Grudniowe zawody w Starachowicach zaplanowane są na trzy dni tj. 4-6 grudnia. W piątek (4 grudnia) nie odbywać się będzie jednak rywalizacja sportowa. Ten dzień organizatorzy zaplanowali na rejestrację i ważenie zawodników. Odbędzie się ona w starachowickim Hotelu Senator.

Walki zostały zaplanowane na sobotę i niedzielę. Eliminacyjne pojedynki rozpoczną się w sobotni poranek o godzinie 9-ej. Na godzinę 15.00 organizatorzy zaplanowali uroczyste otwarcie zawodów, a po jego zakończeniu na ring znów wrócą kickbokserzy. Liczba walk w danym dniu jest uzależniona od liczby zgłoszonych zawodników. Zgłoszenia do zawodów przyjmowane są do 30 listopada, a organizatorzy spodziewają się przyjazdu do Starachowic ponad stu sportowców.

W niedzielny poranek odbędą się walki półfinałowe, a od godziny 14:00 kibice będą mogli zobaczyć w akcji najlepszych zawodników rywalizujących w pojedynkach o tytuły Mistrzów Polski.

Przewidywany program zawodów:

05.12.2015 (sobota)


09.00 - 14.00 - Walki eliminacyjne
14.00 - 15.00 - przerwa obiadowa
15.00 - 15.30 - Uroczyste otwarcie mistrzostw
15.30 - 20.00 - Walki eliminacyjne

06.12.2015 (niedziela)

9.00 - 13.00 - walki półfinałowe
13.00 - 14.00 - przerwa obiadowa
14.00 - 18.00 - finały

Zgodnie z regulaminem mistrzostw zawody będą odbywać się na jednym ringu ustawionym centralnie w Miejskiej Hali Sportowej. W formule oriental rules zawodnicy rywalizować będą przez trzy rundy. W przypadku seniorów każda z rund będzie trwała 3 minuty, a juniorzy walczyć będą po 2 minuty.

Weterani z kolei spędzą na ringu nieco mniej czasu. Dla nich organizatorzy przygotowali dwurundowe pojedynki, w którym każda z rund trwać będzie po 90 sekund.

Mistrzowskie pasy dla najlepszych

W starachowickich mistrzostwach - jeśli dopisze frekwencja i wszystkie kategorie zostaną obsadzone - możemy poznać najlepszych zawodników w 43 kategoriach. Dla weteranów organizatorzy przygotowali pięć kategorii wagowych (od 63 do powyżej 94 kg). Wśród juniorów rywalizacja może odbywać się w 19 kategoriach. Organizatorzy są przygotowani na przyjazd do Starachowic uczestników 10 kategorii męskich oraz 9 kategorii żeńskich. Identycznie jest w przypadku seniorów.

Seniorki (9 kategorii) walczyć będą o tytuły mistrzowskie, okazałe puchary oraz pamiątkowe medale. Atrakcyjnie zapowiada się rywalizacja w kategorii mężczyzn. Seniorzy walczyć będą bowiem o tytuły, medale i … pasy mistrzowskie.

- Tego jeszcze nie było podczas zawodów Mistrzostw Polski. Najlepsi seniorzy w Starachowicach walczyć będą na ringu o wywalczenie swoich pasów mistrzowskich. Z pewnością dla każdego z tych zawodników będzie to wielka nobilitacja, a kibice będą mogli poczuć się jak na prawdziwej gali zawodowej. Dziesięciu zwycięzców walk finałowych otrzyma po zakończeniu swojej walki specjalnie wykonany na tę okazję pas Mistrza Polski. W Starachowicach będziemy walczyć o pasy mistrzowskie! Uważamy nieskromnie, że to znakomity pomysł i potwierdzenie faktu, że starachowickie zawody kickbokserskie zawsze są wyjątkowe. Tak będzie również w tym roku. Już dziś zapraszamy wszystkich miłośników kickboxingu do wspólnego kibicowania. Wstęp na zawody jest oczywiście bezpłatny - zapraszają organizatorzy.źródło: Urząd Miejski w Starachowicach/ Leszek Kowalski

REKLAMA