AAA
20-lecie działalności Odlewni Polskich
Wtorek, 18 czerwca 2013r. (godz. 23:19)

Jeden z największych starachowickich zakładów Odlewnie Polskie S.A. świętował jubileusz 20-lecia działalności. W uroczystości udział wzięli m.in. zastępcy prezydenta miasta Sylwester Kwiecień i Małgorzata Szlęzak.

20-lecie działalności Odlewni Polskich
20-lecie działalności Odlewni Polskich
fot. www.starachowice.eu
20-lecie działalności Odlewni Polskich
20-lecie działalności Odlewni Polskich
fot. www.starachowice.eu

Spółka Odlewnie Polskie S.A. zajmuje się produkcją odlewów z tworzyw odlewniczych, działalnością usługową i handlową w Polsce, w krajach Unii Europejskiej oraz na terenie Stanów Zjednoczonych. Zakład oferuje, o czym informowali członkowie Zarządu w specjalnej prezentacji multimedialnej, wspólnie z kooperantami kompleksową obsługę klientów, począwszy od projektowania poprzez wykonawstwo oprzyrządowania odlewniczego i produkcje odlewów, ich obróbkę oraz malowanie, montaż i wysyłkę. Produkty wytworzone w starachowickiej spółce można m.in. odnaleźć w londyńskim metrze oraz w urządzeniach stanowiących wyposażenie portów lotniczych.


Zakład podnosząc jakość swoich usług inwestuje w nowe technologie, oraz w rozwój wykwalifikowanej kadry pracowników. W Odlewniach Polskich S.A. od 1996 r. obowiązuje certyfikowany system zarządzania jakością zgodny z normą ISO 9001:2008 oraz od 2006 roku system zarządzania w dziedzinie ochrony środowiska: ISO 14001:2004. Spółka otrzymała tytuł "Polska Odlewnia Kwalifikowana" i wyróżnienie w konkursie Polski Produkt Przyszłości z roku 2000. W 2012 roku Odlewnie Polskie znalazły się na 29 miejscu w Polsce w kategorii najbardziej innowacyjnych firm.

Jubileuszowe spotkanie było okazją do przypomnienia dotychczasowych osiągnięć firmy, a także do przekazania podziękowań zasłużonym pracownikom. Złotymi medalami przyznawanymi przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego uhonorowano pracowników z 30 - letnim i dłuższym stażem pracy. Przyznano również złote odznaki Stowarzyszenia Techników Odlewników Polskich.

Zarząd spółki w osobach prezesa Zbigniewa Rondudy oraz wiceprezesów Ryszarda Pisarskiego i Jacka Walczyka przyjął wiele gratulacji i słów uznania od uczestników uroczystości. Władze miasta na ręce prezesa Rondudy przekazały pamiątkowy grawerton oraz list gratulacyjny:

"Z okazji jubileuszu 20 - lecia działalności Odlewni Polskich S.A., pragniemy złożyć na Pana ręce, najserdeczniejsze gratulacje.

Jako władze Gminy Starachowice możemy być dumni, że taki zakład, działa w naszym mieście. Na przestrzeni 20 -lat funkcjonowania Spółka Odlewnie Polskie S.A. jako niezwykle prężny ośrodek odcisnęła trwały ślad w historii rozwoju starachowickiego przemysłu. A wkład jaki wnieśli w ten proces kierownicy i załoga zakładu, jest nie do przecenienia.

Dziś Spółka również jest podporą większości działających tu firm. Zarząd angażując się również w życie społeczne i kulturalne miasta pokazuje jak można się zorganizować aby skutecznie działać na rzecz rozwoju lokalnej społeczności.
Gratulujemy dotychczasowych osiągnięć, które stanowią potwierdzenie wysokiej jakości świadczonych usług.

Życzymy kolejnych pięknych jubileuszy oraz wielu sukcesów w życiu zawodowym i osobistym Zarządowi oraz całej załodze." Uroczystość uświetnił koncert zespołu Juniors-Band pod dyrekcją Mirosława Gęborka.

Źródło: www.starachowice.eu

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU

PRZECZYTAJ TAKZE:
pegos - 25-06-2013 13:00
:) bo ci to już w ogóle nędza ...
kleksiq - 24-06-2013 14:40
A skąd masz takie informacje ? Teść pracuje tam już ładne naście lat i nie narzeka, fakt musi się napracować ale zarabia lepiej niż przeciętny informatyk w tym mieście.
pegos - 21-06-2013 13:44
nom, dobrze jest posiłkować się niskopłatną siłą roboczą + półdarmowym złomem + sprzedażą pracy polskich robotników do zakładów w Niemczech. Ale i tak, niech tam, brawo. Przynajmniej jest coś zamiast niczego.
abcde - 19-06-2013 12:56
Należą się mocne pochwały dla władz starachowickiej Odlewni. Podjęli próbę wyprowadzenia firmy z fatalnej sytuacji i to się udało. wielkie brawa, że firma nie upadła, a było blisko.
REKLAMA