AAA
Firma GREEN-Trend ze Stykowa została wyróżnione przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej
Sroda, 02 lipca 2014r. (godz. 23:33)

Przedsiębiorstwo GREEN-Trend ze Stykowa zostało wyróżnione przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej. Przedstawiciele firmy - Mariola i Grzegorz Lisowscy zostali zaproszeni na galę rozdania nagród w konkursie "Kreator Miejsc Pracy", która odbyła się 24 czerwca br. w Warszawie. W czasie spotkania rozmawiali z ministrem Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem.

fot. Urząd Gminy Brody

Informację o konkursie, Pani Mariola znalazła w internecie. Wspólnie z mężem przygotowała zgłoszenie. W gali, uczestniczyło ok. dwieście firm z całej Polski. Ministerstwo, zaprosiło GREEN-Trend jako jedną z niewielu małych firm z terenów wiejskich. Doceniło w ten sposób dotychczasową działalność i rozwój firmy. W rozmowach z ministrem, Pan Lisowski poruszył kwestię współpracy firmy z Lasami Państwowymi.


Przedsiębiorstwo ze Stykowa zajmuje się bowiem branżą florystyczną, - produkcją wianków adwentowych, podkładów słomianych i sprzedażą choinek. Współpracuje z nadleśnictwem z Danii oraz z klientami z Francji, Austrii i Niemiec. "Nasze motto to: rozwój, wysoka jakość oraz zadowolenie pracowników i klientów" - podsumował działalność firmy Pan Grzegorz Lisowski.

Farmer z wielkim sercem

Pan Grzegorz wcześniej przez kilka lat pracował w Danii przy zbiorach owoców. Farmer z Horve docenił swojego pracownika i postanowił mu pomóc, by mógł mieszkać i pracować blisko rodziny. Grzegorz Lisowski miał pomysł na firmę a właściciel farmy pomógł nawiązać w Danii kontakty z dostawcami. Do dziś, przedsiębiorca utrzymuje dobre relacje z byłym pracodawcą. W 2004 r. ruszyła produkcja artykułów florystycznych.

Na początku wykonywano je w małym budynku gospodarczym, w Krynkach przy ul. Poprzecznej. W 2012 roku, dzięki wsparciu z funduszy unijnych przedsiębiorstwo wybudowało hale produkcyjną przy ul. Nadrzecznej w Stykowie.

Aktualnie, firma zatrudnia 4 osoby na umowę o pracę i 2 stażystów. Od września do grudnia liczba ta wzrasta na ogół do 30 - 40 osób. Jesienią ruszy produkcja m. in. wieńców adwentowych dla odbiorców z Austrii i Niemiec oraz bukietów brzozowych do Francji.

Źródło: Urząd Gminy Brody

Dołącz do nas na Facebooku!

REKLAMA