AAA
Starachowicka reprezentacja na Mistrzostwach Polski w strzelectwie sportowym
Poniedzialek, 22 stycznia 2018r. (godz. 19:29)

Agata Nowak i Daniel Kujszczyk reprezentowali starachowickie strzelectwo sportowe podczas Mistrzostw Polski we Wrocławiu. Nasi zawodnicy zajęli wspólnie 12. miejsce w rywalizacji mixów, a indywidualnie Nowak awansowała do finałowej ósemki.

fot. źródło: UM w Starachowicach

270 zawodników z całego kraju wzięło udział w Mistrzostwach Polski kobiet i mężczyzn w strzelaniach pneumatycznych. Zawody rozegrano we Wrocławiu, a w gronie zgłoszonych klubów nie zabrakło reprezentantów Świtu Starachowice. Barwy starachowickiego klubu na obiektach strzeleckich w stolicy Dolnego Śląska reprezentowali: Agata Nowak oraz Daniel Kujszczyk.


Nasi strzelcy we Wrocławiu rywalizowali łącznie w trzech konkurencjach. Niestety nie udało nam się rozpocząć sportowego roku od sukcesu medalowego, ale forma naszych zawodników z pewnością będzie rosnąć.

Nowak i Kujszczyk rywalizowali o mistrzowskie medale w pistolecie pneumatycznym (60 strzałów) oraz konkurencji par mieszanych, która już wkrótce zadebiutuje w programie Igrzysk Olimpijskich.

Debiut pary Świtu w tej konkurencji zakończył się 12. miejscem. Agata i Daniel zdobyli łącznie 740 punktów. Nowak "ustrzeliła" 382 oczka, a Kujszczyk dołożył 358 punktów. 22-letnia Nowak uzyskała czwarty wynik w stawce kobiet.

Ostatecznie sklasyfikowano 21 par strzeleckich, a tytuł mistrzowski wywalczyli reprezentanci Zawiszy Bydgoszcz (Klaudia Breś i Wojciech Knapik) uzyskując 774 punkty.

Indywidualnie Agata Nowak spisała się na swoim poziomie sportowym. Zawodniczka Świtu z czwartym wynikiem awansowała do finału pneumatyka. W eliminacjach Nowak zdobyła 570 punktów. W finale niestety nie udało jej się powalczyć o medal mistrzowski. Agata zakończyła rywalizację na siódmy miejscu. Złoty medal zdobyła Joanna Tomala z Floty Gdynia.

W konkurencji męskiej młody Daniel Kujszczyk miał okazję do rywalizacji z najlepszymi seniorami w kraju. W stawce 97. zawodników nasz reprezentant zajął 70. miejsce. 17-letni Kujszczyk zdobył 537 punktów. Złoto zdobył Tomasz Wawrzonowski z gdyńskiej Floty.źródło: MOSiR Starachowice

REKLAMA