AAA
8 LIPCA. DEBIUT STARACHOWICKIEJ STRZAŁY!
Poniedzialek, 26 czerwca 2017r. (godz. 14:31)

Takiej imprezy w Starachowicach jeszcze nie było. W sobotę 8 lipca odbędzie się I Starachowicka Strzała, wyścigi dla amatorów jazdy na rowerach szosowych i górskich. Organizatorem tego wydarzenia jest Grzegorz Wajs, były kolarz zawodowy, a dziś dyrektor czołowego w Polsce cyklu wyścigów LOTTO Poland Bike Marathon.

fot. źródło: UM w Starachowicach
fot. źródło: UM w Starachowicach
fot. źródło: UM w Starachowicach

To będzie święto dla wszystkich miłośników dwóch kółek. Peleton prowadzony przez Paradę Familijną przejedzie najpierw rundę honorową (6 km) ulicami Starachowic. Kolarskie Miasteczko z Biurem Zawodów, startem i metą wyścigów, zostanie zlokalizowane przy Hotelu Europa Starachowice Business & Spa w Starachowicach.


Wyścig na rowerach szosowych odbędzie się na dwóch dystansach: MAX (86 km) i MINI (69 km). Natomiast wyścig na rowerach górskich odbędzie się na trasie MTB (52 km). W zawodach mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 18 lat.

I Starachowicka Strzała jest organizowana przez Poland Bike i Fundację Sport przy ścisłej współpracy z Urzędem Miasta Starachowice, Powiatem Starachowickim i Hotelem Europa Starachowice Business & Spa.

Wyniki uzyskane w poszczególnych wyścigach I Starachowickiej Strzały (zarówno na rowerach szosowych, jak i górskich) zostaną zaliczone do klasyfikacji Omnium Poland Bike 2017, podobnie jak rozgrywany dzień później (9 lipca) LOTTO Poland Bike Marathon w Wąchocku, położonym zaledwie 5 km od Starachowic.

BIURO ZAWODÓW

Starachowice (ul. Radomska 76a, Hotel Europa Starachowice Business & Spa) - 7 lipca (piątek) w godz. 15.00-18.00 oraz 8 lipca (sobota) w godz. 8.00-10.30

PROGRAM ZAWODÓW

8.00-10.30 - zapisy w Biurze Zawodów
10.35 - odprawa techniczna dla dystansów MAX, MINI i MTB
11.00 - start honorowy I Starachowickiej Strzały

UWAGA. Szyk Peletonu: Parada Familijna (6 km), MAX (86 km) i MINI (69 km), MTB (52 km)
START HONOROWY. Przejazd wspólny (runda 6 km) ulicami miasta
START WYŚCIGU. Po przejechaniu rundy honorowej.

15.00 - dekoracja I Starachowickiej Strzały

Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon

REKLAMA