AAA
5 starachowickich klubów sportowych otrzyma dofinansowanie w ramach Rządowego Programu "KLUB"
Piatek, 09 czerwca 2017r. (godz. 12:36)

Ministerstwo Sportu i Turystyki opublikowało wyniki naboru wniosków na realizację zadań w ramach Programu "KLUB". Dofinansowanie przyznano ponad 2 tysiącom klubów z całej Polski. Pozytywnie zaopiniowano również wnioski 5 starachowickich stowarzyszeń.

Znamy już rozstrzygnięcia drugiej edycji rządowego programu "KLUB", która ruszyła 16 marca 2017 roku. Kluby i stowarzyszenia z całej Polski mogły składać wnioski o przyznanie dofinansowania w terminie do 21 kwietnia. Na stronie ministerstwa zostały opublikowane listy wniosków, które otrzymały pozytywną opinię jak i te odrzucone ze względów formalnych.


Lista klubów zaopiniowanych pozytywnie składa się z 52 stron i znajdują się na niej dokładnie 2028 klubów, które otrzymają dofinansowanie na realizację zadań w ramach Programu "Klub" na rok 2017 w ramach rozwijania sportu poprzez wspieranie przedsięwzięć z zakresu upowszechniania sportu dzieci i młodzieży.

Program "KLUB" to bezpośrednie wsparcie lokalnych środowisk sportowych, wzmocnienie funkcjonowania klubów sportowych - centrów aktywności fizycznej oraz miejsc identyfikacji i kształcenia talentów sportowych. Dofinansowanie może pozyskać każdy klub sportowy działający przez co najmniej 3 lata w formie stowarzyszenia i prowadzący szkolenie sportowe, które skierowane jest do dzieci i młodzieży do 18. roku życia. Kwota dofinansowania wynosi 10 tys. zł dla klubów jednosekcyjnych i 15 tys. zł dla wielosekcyjnych - informują twórcy programu.

W gronie wniosków zaopiniowanych pozytywnie znalazło się 5 złożonych przez starachowickie kluby. Wsparcie z programu "KLUB" otrzymają:

- Klub Sportowy Sportów Siłowych i Kulturystyki WIKING,

- SKS Star 1926 Starachowice,

- Starachowicki Klub Pływacki Barakuda,

- Integracyjna Akademia Piłkarska Starachowickiego Klubu Sportowego STAR Starachowice,

- Katolicki Klub Sportowy Autonomiczna Sekcja Piłki Nożnej Juventa.


Pięć starachowickich klubów otrzyma łącznie 55 tysięcy złotych z ministerialnej puli. WIKING na realizację swojego zadania otrzyma dofinansowanie w wysokości 15 tysięcy złotych. Pozostałe kluby otrzymają wsparcie w wysokości po 10 tysięcy złotych.


źródło: UM w Starachowicach

REKLAMA
Jakość Energia Starachowice
ZEC Starachowice
School Of English