AAA
Podsumowanie sezonu 2016/17 AP SKS Star
Poniedzialek, 03 lipca 2017r. (godz. 10:46)

Akademia Piłkarska SKS Star Starachowice: "Nie wszystko musi się układać kolorowo i nie wszystkich jesteśmy w stanie zadowolić !!!"

fot. AP SKS Star

Trenerzy mają trudne zadanie wybierając często między wynikiem, a dzieckiem. Pamiętać muszą jednak o tym, że nie wszystkie dzieciaki będą zawodnikami i tak jak rodzice muszą widzieć indywidualne potrzeby i korzyści wynikające z udziału w naszych zajęciach. Ogromne trudności finansowe w 2017 roku zmusiły nas do regresu w rozwoju, ale Zarząd Klubu stanął na wysokości zadania i osobistym wsparciem finansowym pozwala nam przetrwać. Składki członkowskie to nie małe wsparcie (ale to tylko niewielki procent płacy trenerów), potrzebujemy sponsorów i dotacji, aby prosperować i osiągać wyższe cele.


Reasumując wyniki, bo wyniki u dzieci są nie istotne, ale idą w parze z procesem szkolenia: Rocznik 2009 awans do finałów wojewódzkich i VII miejsce w województwie. Rocznik 2008 Vice mistrz województwa, a II drużyna VI miejsce w województwie, Rocznik 2007 III miejsce w województwie, Rocznik 2005 I miejsce w grupie licencyjnej, Rocznik 2004 II miejsce w grupie licencyjnej, Rocznik 2003 I miejsce w grupie licencyjnej. W sezonie 2016/17 nasze drużyny brały udział w Klubowych Mistrzostwach Polski i roczniki 2007 i 2008 awansowały do gry w K M P rozgrywanych na stadionie Legii Warszawa. 2007 rocznik, podopieczni Rafała Barańskiego dotarł do 16 najlepszych drużyn w Polsce, a rocznik 2008 tego samego trenera zdobywając I miejsce w województwie w finałach Deichmanna zajął 13 miejsce w Polsce tego turnieju. Warto zaznaczyć, że królem strzelców całego turnieju został nasz zawodnik Marcin Welenc. Osiągnięcia naszych drużyn i ich trenerów wróżą na przyszłość świetny rozwój naszej Akademii i mobilizują do dalszej dobrej pracy z dziećmi, a przyszłymi zawodnikami. Mamy też pierwszego kadrowicza reprezentacji Polski powołanego na zgrupowanie kadry Polski w lipcu, którym jest Oskar Sikorski rocznik 2004. Gratulacje i miłych wakacji !!!. Zapraszamy wszystkie dzieci do naszej Akademii: www.starstarachowice.pl

Prezes Zarządu: Waldemar Rak.

REKLAMA
Jakość Energia Starachowice
ZEC Starachowice
School Of English