Medale nie dla nas
Sroda, 24 lipca 2013r. (godz. 23:21)

Bez medalu powrócili z lekkoatletycznych Mistrzostw Polski seniorów zawodnicy KLKS Juventa-Kobex. W Toruniu barwy starachowickiego klubu reprezentowali Wojciech Jarosz oraz Dawid Kubiec.

Za nami już 89. edycja Mistrzostw Polski seniorów w lekkoatletyce. Przez trzy dni na Stadionie Miejskim w Toruniu o medale rywalizowali najlepsi zawodnicy w kraju. W gronie startujących nie zabrakło reprezentantów KLKS Juventa Kobex Starachowice.

Na ziemi kujawsko-pomorskiej swoją aktualną formę na tle najlepszych mieli okazję sprawdzić dwaj nasi zawodnicy. Do walki o jak najlepszą pozycję przystąpili 24-letni Wojciech Jarosz oraz o dwa lata starszy Dawid Kubiec. Na toruńskiej bieżni Jarosz rywalizował na dystansie 1500 metrów, a Kubiec wystąpił w biegu na 5000 metrów. Obaj nasi lekkoatleci pobiegli w trzecim dniu Mistrzostw Polski, a ich występy na żywo można było śledzić za pośrednictwem transmisji w TVP Sport.
Rekord Jarosza.

Ósme miejsce w biegu na 1500 metrów oraz najlepszy wynik w tym sezonie na tym dystansie to dorobek Jarosza. Starachowiczanin w stawce 18 startujących zawodników spisał się poprawnie i może być zadowolony ze swojego występu. Jarosz od początku biegu znajdował się w okolicy połowy stawki. Po przebiegnięciu połowy dystansu nasz zawodnik biegł swoim tempem, które pozwalało mu w tym dniu na walkę jedynie o miejsce w najlepszej dziesiątce. Mateusz Demczyszak i Marcin Lewandowski to zawodnicy, którzy dyktowali niezłe tempo i spowodowali rozerwanie całej grupy na "walczącą o medale" oraz pozostałych. Jarosz znalazł się w tej drugiej. Do końca walczył o jak najlepszą pozycję. Ostatecznie uplasował się na ósmym miejscu i z wynikiem 3.49.14 ustanowił swój najlepszy wynik na 1500 metrów w tym sezonie.

Do medalu Mistrzostw Polski Wojtkowi zabrakło niecałe 10 sekund. Na podium stanęli zawodnicy, którzy poprawili w tym biegu swoje "życiówki". Złoto zdobył Krzysztof Żebrowski (3.38.94), srebro wywalczył Marcin Lewandowski (3.38.98), a na trzecim miejscu bieg ukończył Tomasz Osmulski (3.39.80). Przypominamy, iż Osmulski startował w ubiegłorocznym biegu ulicznym w Starachowicach rozgrywanym w ramach imprezy "MANia Biegania". Zawodnik RKS Łódź to prywatnie przyjaciel naszych biegaczy.

Daleko w klasyfikacji

Drugi z zawodników KLKS Juventa Kobex rywalizował w Toruniu na dystansie 5 kilometrów. Dawid Kubiec w stawce 23 zawodników, którzy ukończyli ten wyczerpujący dystans uplasował się na 20. pozycji. Starachowiczanin uzyskał czas 15 minut 23 sekund i 54 setne. Do najlepszego na mecie Artura Kozłowskiego (MULKS Sieradz) Kubiec stracił niecałą minutę. Nowy Mistrz Polski uzyskał rezultat 14.30.77.

W klasyfikacji punktowej KLKS Juventa Kobex zajęła 92. miejsce. Starachowicki klub zdobył 13 punktów, które w Toruniu wywalczył Jarosz. Klasyfikację klubową wygrali lekkoatleci AZS AWF Warszawa z dorobkiem 612 punktów. W Toruniu punktowało aż 105 klubów z całej Polski.