Strzelecka Olimpiada
Czwartek, 25 lipca 2013r. (godz. 21:59)

Nie udało się zawodnikom Świtu Starachowice wywalczyć medalu podczas finałowych zawodów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w strzelectwie sportowym. Najbliższym stanięcia na podium w Bydgoszczy był 16-letni Karol Augustyniak.

Bydgoski finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w strzelectwie sportowym rozgrywany był w trzech rodzajach broni. Na obiektach Zawiszy młodzi zawodnicy rywalizowali w strzelaniu z pistoletu, karabinu, a także w strzelaniu do rzutek. W każdej broni mieliśmy swojego reprezentanta, który wywalczył awans do finałowych zawodów podczas licznych imprez kwalifikacyjnych.

Szóstka podopiecznych Małgorzaty Wadowskiej oraz Adama Gregorczyka w bydgoskich zawodach spisała się na miarę swoich możliwości. W karabinie pneumatycznym 40 strzałów Damian Krępa zajął 15. miejsce (373 punkty), a jego klubowa koleżanka Kinga Łuszczyńska uplasowała się na 30. pozycji z dorobkiem 367 "oczek". Anna Borowiec w pistolecie pneumatycznym zajęła 22. miejsce zdobywając 343 punkty.

Zdecydowanie poniżej swoich rekordowych osiągnięć spisali się w Bydgoszczy nasi rzutkarze. Karol Augustyniak był 10., Krystian Oświeciński był jedenasty, a trzeci z zawodników Świtu Michał Sawicki uplasował się na 12. miejscu w konkurencji trap (100 rzutków). Ich dorobki punktowe (kolejno 39, 38 i 20 punktów) były znacznie słabsze od "życiówek" osiągniętych przez tych zawodników.

Trzy strzały od medalu

W ostatnim dniu Olimpiady była szansa na wywalczenie medalu olimpijskiego. W konkurencji double trap zawodnicy oddają strzały do 90 rzutków. Konkurencja podzielona jest na trzy serie strzeleckie. W dwóch pierwszych Karol Augustyniak uzyskał po 13 punktów - zdecydowanie słabiej od najlepszych w tym dniu. W trzeciej serii Augustyniak uzyskał jednak znakomity wynik 18 "oczek". Rywale strzelali znacznie słabiej i Karol mógł zanotować spory awans w klasyfikacji. Ostatecznie jednak zakończył rywalizację z dorobkiem 44 punktów, które dało mu 9. pozycję. Do trzeciego miejsca Augustyniak stracił zaledwie 3 punkty. Gdyby w pierwszych dwóch seriach trafiał celniej...

W tej konkurencji startowali również Oświeciński (10. miejsce) oraz Sawicki (12. miejsce).