Olimpiada bystrzaków
Krajowy konkurs zdominowany przez starachowiczanina
Niedziela, 13 czerwca 2010r. (godz. 12:21)

Filip Dąbrowski ze Starachowic wygrał III Ogólnopolskie Mistrzostwa Pamięci. Posiadacz najlepiej wytrenowanych szarych komórek będzie teraz reprezentował Polskę na Otwartych Mistrzostwach Pamięci w Londynie.

Nastepna wiadomosc:
ť Roman Kaput zwycięzcą

Poprzednia wiadomosc:
ť Poczuli się, jak zaszczute psy

Organizatorami konkursu, który odbył się 22 maja br. w Bydgoszczy były: Fundacja „Wiatrak”, Szkoła Pamięci Wojakowskich, Wyższa Szkoła Gospodarki i Uniwersytet Technologiczno - Przyrodniczy. Patronat nad turniejem roztoczyła organizacja „World Memory Sports Council” oraz prezydent Bydgoszczy i władze województwa kujawsko- pomorskiego.

Wyzwanie udziału w mistrzostwach podjęło 28 uczestników z różnych miejsc Polski. Najstarszy z nich miał 35 lat, najmłodszy ukończył 11 lat. Zawodnicy podzieleni na trzy grupy wiekowe: dzieci, młodzież i dorośli musieli zapamiętać różne rodzaje informacji m.in. układ talii kart do gry, abstrakcyjne obrazy, nazwiska i twarze, fikcyjne daty, cyfry, liczby oraz przypadkowe słowa.

Zwycięzcą kategorii dorośli oraz całych III Ogólnopolskich Mistrzostw Pamięci został Filip Dąbrowski ze Starachowic. Zadaniami, w których okazał się bezkonkurencyjny były „Cyfry w 15 minut” oraz „Cyfry mówione”. Nasz ziomek zgarnął główną nagrodę: wyjazd na Otwarte Mistrzostwa Pamięci do Londynu. Zwycięzcy i laureaci pozostałych kategorii zostali uhonorowani m.in. wycieczkami, bonami edukacyjnymi Wyższej Szkoły Gospodarki i sprzętem RTV.