AAA
Konferencja prasowa Prezydenta Miasta Starachowice - PWiK
Piatek, 14 sierpnia 2015r. (godz. 09:58)

Podczas konferencji prasowej w dniu 13.08 br. Prezydent Starachowic pan Marek Materek wraz z Prezesem Zarządu PWiK Sp.zo.o. panem Robertem Pastuszką poinformowali o nowym urządzeniu jakie zakupiło przedsiębiorstwo.

Starachowickie wodociągi jako pierwsze w województwie świętokrzyskim zakupiły pacz kowarkę, która służy do pakowania wody pitnej. Tak przygotowana woda może być dostarczana mieszkańcom na wypadek awarii sieci wodociągowej czy innych sytuacji kryzysowych tak jak powódź, zamarznięcie przyłączy, czy też wtórne skażenie sieci wodociągowej. Urządzenie ma zastąpić starsze, wysłużone beczkowozy, w których do tej pory dostarczana była woda. Przewaga nowego urządzenia jest taka, że woda zapakowana w foliowe woreczki jest od razu zdatna do spożycia i spełnia wszystkie normy jakościowe zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi , podczas gdy woda z beczkowozu powinna zostać bezwzględnie przegotowana przed spożyciem.


Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji wodę wydobywa z ujęć głębinowych z utworów jurajskich w Trębowcu wodę - ocenianą według klasyfikacji wód podziemnych jako "wysokiej jakości", odznaczająca się bogatym składem mikroelementów niezbędnych dla zdrowia człowieka. Jest to woda naturalnie wzbogacona w magnez, wapń, sód i potas. W stacji Uzdatniania Wody w Trębowcu jest poddana natlenieniu czyli napowietrzeniu w celu wytrącenia związków manganu i żelaza. W komorze reakcji związki przechodzą z formy ciekłej w formę stałą - osad, który zatrzymuje się w filtrach pospiesznych. Tak oczyszczona woda trafia do zbiornika retencyjnego. Wówczas woda jest gotowa by popłynąć do naszych kranów, trafia do sieci wodociągowej i możemy ją pić bezpiecznie bez przegotowania.
Mieszkańcy Gminy Starachowice mieli już okazję spróbować paczkowanej wody, która dystrybuowana była podczas gminnych imprez masowych . Otrzymali ją także pielgrzymi, którzy wyruszyli do Częstochowy.

Pan Prezydent Marek Materek poinformował, że na terenie Gminy Starachowice powstały już cztery punkty hot spot, gdzie mieszkańcy mogą bezpłatnie korzystać z Internetu .
W ubiegłych latach takie punkty powstały na terenie rekreacyjnym Pod Skałkami oraz przy Pasażu Staszica. Na początku wakacji uruchomiono kolejny taki punkt nad zalewem Lubianka, a kilka dni temu na płycie starachowickiego Rynku.
Bezpłatnie surfować po Internecie mogą posiadacze własnego urządzenia tj.: laptop, tablet czy telefon z kartą Wi-Fi. Najpierw należy w swoim laptopie bądź innym urządzeniu wyszukać sieć hotspot. Następnie otrzymamy informację o konieczności zalogowania, wtedy należy wybrać sieć: hotspot-klikom.net, a następnie opcję: free trial.
W najbliższych tygodniach zaplanowano uruchomienie kolejnego, piątego punktu, jest to możliwe dzięki współpracy Gminy Starachowice z Kliniką Komputera klikom.net.

REKLAMA