AAA
Policyjne podsumowanie długiego weekendu w naszym powiecie
Wtorek, 15 listopada 2016r. (godz. 09:18)

Listopadowy świąteczny weekend za nami. Jak co roku nad bezpieczeństwem wypoczywających czuwali starachowiccy policjanci. Od piątku do niedzieli na terenie naszego powiatu doszło do 1 wypadku oraz 8 kolizji drogowych. Funkcjonariusze zatrzymali 5 nietrzeźwych kierujących.

fot. źródło: KPP w Starachowicach

Podczas świątecznego listopadowego weekendu, tak jak i w latach poprzednich, nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek czuwali starachowiccy policjanci. Na trasach wylotowych z miast można było spotkać zwiększoną liczbę policyjnych patroli. Funkcjonariusze sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością.


Policjanci kontrolowali stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów, oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach. Na trasach obecne były także radiowozy nieoznakowane wyposażone w wideorejestratory.

Od piątku do niedzieli doszło do 1 wypadku oraz 8 kolizji drogowych. Najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych była nadmierna prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu oraz kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali 5 nietrzeźwych kierowców oraz dwa prawa jazdy kierujących, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.


źródło: KPP w Starachowicach

REKLAMA