AAA
WIOSNA Z WIOSŁEM W DŁONI
Czwartek, 04 maja 2017r. (godz. 11:47)

Zachęcamy amatorów kajakarstwa do wspólnego cieszenia się tą piękną pasją, dzielenia emocji i udziału w naszych spływach. Zaproszenie kierujemy zarówno do tych, którzy świetnie radzą sobie w kajaku, jak i do nowicjuszy.

Niestety, koniecznym warunkiem jest posiadanie własnego sprzętu - jesteśmy grupą znajomych połączonych wspólnym hobby, nie dysponujemy klubowym sprzętem czy funduszami.


W najbliższym okresie planujemy spływy, które mają już charakter cykliczny:

VII Spływ Aleksandryjski rzeką Kamienną - kameralny spływ o charakterze rekreacyjnym, na krótkim i raczej łatwym odcinku, dostępny również dla osób niedoświadczonych, zapewne połączony z ogniskiem

IV Półmaraton Kamionka-Kamienna - nazwa półmaraton odnosi się wyłącznie do dystansu (ok. 21 km), spływ nie ma charakteru wyścigu. Zawsze zaczynamy na Rejowie, poniżej tamy, przy kładce na ulicy Reja, zaś meta to zalew w Wąchocku. Odcinek urozmaicony i piękny. Z uwagi na dystans i charakter trasy nie jest to spływ na kajakowy debiut, ale też nie trzeba nadludzkich umiejętności, by całość przepłynąć.

Spływ Nocny - kajakarskie zasady bezpieczeństwa głoszą, że w nocy się nie pływa, dlatego też podchodzimy do sprawy z wielką powagą i ostrożnością. Próbowaliśmy już raz, w Świętojanki - stojąca woda, brak przeszkód, krótki dystans, pełne środki bezpieczeństwa, czołówki, wzajemna asekuracja, w połowie spływu ognisko. To rozwiązanie sprawdziło się świetnie, więc raczej nie ma sensu wyłamywać otwartych drzwi.


Terminy spływów oraz szczegóły organizacyjne będziemy dogrywać na bieżąco, zależnie od pogody, stanu wód oraz preferencji i dyspozycyjności uczestników.

Będą też inne spływy, spontaniczne, organizowane z dnia na dzień.

Zainteresowanych prosimy o przesłanie danych (imię, numer telefonu, dwa słowa o doświadczeniu, jaki kajak) na adres mailowy - prustrzy@gmail.com.

Na ewentualne pytania odpowiemy telefonicznie.
Piotr Andrzejewski - 501 439 849

REKLAMA