AAA
Wojewoda Świętokrzyski zaprasza do udziału w programie "KLUB"
Piatek, 31 marca 2017r. (godz. 09:03)

Już 5 kwietnia w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach odbędzie się spotkanie informacyjne z przedstawicielem Ministerstwa Sportu i Turystyki. Jednym z tematów spotkania będzie kolejna edycja programu "KLUB".

fot. źródło: UM w Starachowicach

Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek serdecznie zaprasza wszystkie kluby sportowe działające na terenie naszego województwa do aktywnego udziału w drugiej edycji programu rządowego "Klub".


W ramach tej aktywności w Kielcach odbędzie się spotkanie z przedstawicielami świętokrzyskich klubów sportowych. Spotkanie odbędzie się już w przyszłym tygodniu - 5 kwietnia (środa) - w siedzibie Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego (sala nr 12). Początek spotkania został zaplanowany na godzinę 13.00.

W środowym spotkaniu udział weźmie zastępca dyrektora Departamentu Sportu dla Wszystkich w Ministerstwie Sportu i Turystyki Marcin Kaczmarczyk. Przedstawi on formy rządowej pomocy, zasady wspierania klubów sportowych oraz udzieli wszelkich odpowiedzi na ten temat.

Zapraszamy starachowickie kluby do udziału w spotkaniu. Obecność w spotkaniu należy potwierdzić do dnia 4 kwietnia (wtorek) pod numerem telefonu: 41 342 12 32 (Sekretariat Biura Wojewody).

Druga edycja rządowego programu "KLUB" ruszyła 16 marca 2017 roku. Od tego dnia kluby sportowe z całej Polski mogą składać wnioski o dofinansowanie.

- Program "KLUB" to bezpośrednie wsparcie lokalnych środowisk sportowych, wzmocnienie funkcjonowania klubów sportowych - centrów aktywności fizycznej oraz miejsc identyfikacji i kształcenia talentów sportowych. Dofinansowanie może pozyskać każdy klub sportowy działający przez co najmniej 3 lata w formie stowarzyszenia i prowadzący szkolenie sportowe, które skierowane jest do dzieci i młodzieży do 18. roku życia. Kwota dofinansowania wynosi 10 tysięcy złotych dla klubów jednosekcyjnych i 15 tysięcy złotych dla wielosekcyjnych - informuje Ministerstwo Sportu i Turystyki.

- W tym roku na realizację programu Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczyło rekordową kwotę 30 mln zł. Pozwoli to na dofinansowanie blisko 3 tys. klubów w całej Polsce - czytamy w oficjalnym komunikacie.

Pierwsza edycja Programu ruszyła w 2016 roku. Na jego realizację przeznaczono kwotę 24 mln zł. Pozwoliło to wesprzeć 2142 kluby sportowe ze wszystkich województw. Dzięki środkom finansowym z Ministerstwa Sportu i Turystyki dofinansowano pracę 5 tys. szkoleniowców, którzy prowadzili zajęcia sportowe dla 130 tys. dzieci i młodzieży.

Wnioski do tegorocznej edycji Programu "KLUB" można składać do 21 kwietnia 2017 r.

Zapraszamy starachowickie kluby do włączenia się do programu!


źródło: UM w Starachowicach

REKLAMA