AAA
Świętokrzyski Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych w Starachowicach
Sroda, 23 maja 2018r. (godz. 09:45)

Przed nami kolejna edycja Świętokrzyskiego Turnieju Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych. Już w najbliższy wtorek (29 maja) starachowicki Stadion Miejski będzie miejscem rozgrywek niezwykłego turnieju piłkarskiego.

fot. źródło: UM w Starachowicach
fot. źródło: UM w Starachowicach
fot. źródło: UM w Starachowicach

Starachowicki turniej piłkarski to będą prawdziwie olimpijskie emocje. Już 29 maja nasze miasto po raz kolejny będzie gospodarzem turnieju piłki nożnej drużyn 7-osobowych. Przed rokiem Stadion Miejski gościł uczestników tej rywalizacji po raz pierwszy.


W zeszłorocznej edycji już od wczesnych godzin porannych drużyny z całego województwa rywalizowały w Świętokrzyskim Turnieju Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych o zwycięstwa w swoich grupach. Tu jednak zwycięstwo nie było najważniejsze. Dla olimpijczyków liczyła się możliwość udziału w wielkiej imprezie, walka na boisku o przysłowiowy każdy metr, ambitna gra, heroiczna postawa w każdym ze spotkań oraz duma z reprezentowania swojego klubu. Taka jest właśnie idea Olimpiad Specjalnych.

W starachowickim turnieju udział wzięło łącznie 14 drużyn, a zwycięstwo odniosła każda z nich. Bo przy takich imprezach najważniejszy jest udział. W tegorocznej edycji wystąpi podobna liczba drużyn, a w gronie uczestników nie zabraknie reprezentantów Klubu Olimpiad Specjalnych "Arka" w Starachowicach.

W ubiegłym roku starachowicki zespół wystąpił w składzie: Filip Kowalczyk, Albert Wypych, Łukasz Szmalec, Sebastian Dziętara, Wiktor Roesler, Alan Bębas, Karol Faber, Damian Grygiel, Michał Bolek.

W tym roku każdy z zespołów chce odnosić zwycięstwa. Każdy z zawodników liczy również na wsparcie kibiców.

Ceremonia otwarcia wtorkowego turnieju została zaplanowana na godzinę 9.00. Już od godziny 10-ej rozpocznie się rywalizacja grupowa. Zakończenie turnieju zaplanowano na godzinę 15.30. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymają tradycyjnie medale.

Zapraszamy do kibicowania zespołom z całego województwa!



źródło: UM w Starachowicach

REKLAMA