AAA
Majówka dla Niepodległej
Sroda, 02 maja 2018r. (godz. 14:36)

Starosta Starachowicki Danuta Krępa zaprasza wszystkich mieszkańców do uczestnictwa w obchodach Święta Flagi oraz Święta Konstytucji 3 Maja.

Tort dla Niepodległej

2 maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej -
polskie święto wprowadzone na mocy ustawy z dnia 20 lutego 2004. Starosta Danuta Krępa zaprasza mieszkańców Powiatu Starachowickiego na Tort dla Niepodległej, który będzie słodkim prezentem dla wszystkich, którzy włączą się we wspólne świętowanie Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej w środę, 2 maja o godz. 16.00 na Rynku w Starachowicach. W programie jest poczęstunek "Tortem dla Niepodległej" oraz występy Dziecięcego Zespołu Folklorystycznego "Kukułeczka" i wokalistów Młodzieżowego Domu Kultury w Starachowicach. Zachęcamy mieszkańców do udekorowania swoich domów flagami państwowymi dla uświetnienia tego szczególnego dnia.


Agencja Reklamy Marecki.name

Święto Konstytucji 3 Maja

3 maja, tak jak co roku, odbywać się będą w Starachowicach obchody kolejnej już, 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Rozpoczną się one mszą świętą o godz. 9.45 w kościele pw. Wszystkich Świętych w Starachowicach, po której wszyscy przemaszerują pod Pomnik Niepodległości, gdzie odbędzie się złożenie kwiatów i program artystyczny w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 12 w Starachowicach.


- Polska flaga i konstytucja są symbolami, które powinny jednoczyć wszystkich Polaków, niezależnie od przekonań politycznych, wyznania, czy miejsca na ziemi. Pomimo burzliwej historii, pomimo zmian w naszym kraju, duma z biało - czerwonej flagi i Konstytucji 3 Maja była i będzie w każdym Polaku. Wyraźmy tę dumę, jak potrafimy najlepiej, naszą obecnością podczas obchodów Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej i Święta Konstytucji 3 Maja. Bądźmy tam razem. Niech to będzie nasz wyraz szacunku dla Niepodległej - apeluje starosta Danuta Krępa.


źródło: Starostwo Powiatowe w Starachowicach

Agencja Reklamy Marecki.name
REKLAMA
Jakość Energia Starachowice
ZEC Starachowice
School Of English