AAA
Biegiem z Pomocą po raz trzeci
Wtorek, 07 sierpnia 2018r. (godz. 10:41)

W niedzielę 5 sierpnia, na terenie rekreacyjnym przy Zalewie Lubianka w Starachowicach odbyła się 3 edycja imprezy charytatywnej "Biegiem z Pomocą". Organizatorami wydarzenia było Stowarzyszenie Zabiegane Starachowice we współpracy ze Starostwem Powiatowym. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas, Starosta Starachowicki Danuta Krępa oraz Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek.

Głównym punktem imprezy były terenowe biegi na dystansach 6 i 21 km. Dodatkowo zorganizowane zostały biegi dla dzieci, które odbyły się w różnych kategoriach wiekowych oraz niesamowity bieg w szpilkach, w którym startujące panie zadziwiły wszystkich swoją wprawą w poruszaniu się na wysokich obcasach.


Organizatorzy wraz z partnerami przygotowali mnóstwo atrakcji, między innymi: pieczenie kiełbasek na ognisku, stoiska ze słodkimi wypiekami, stoisko z przekąskami i gorącymi napojami, watą cukrową, dmuchany zamek, przejażdżkę konno, malowanie twarzy dla dzieci, licytacje, a wszystko po to by zebrać jak najwięcej środków dla Mai i Bartusia, którzy zmagają się z rdzeniowym zanikiem mięśni oraz Emilki, która pilnie potrzebuje rehabilitacji i ortez na obie nóżki. Łączna suma datków jaką udało się zebrać w ramach zbiórki publicznej nr 2018/3299/OR to 8745,03 złotych.

REKLAMA