AAA
Handlowa elegancja (zdjęcia)
Otwarcie galerii 4 września
Czwartek, 12 sierpnia 2010r. (godz. 20:47)

Galeria Skałka
Galeria Skałka
fot. Gazeta Starachowicka

Gdy w marcu ubiegłego roku miasto podpisywało umowę z wykonawcą na 11,5 mln zł, w miejscu przyszłej Galerii Skałka straszyły zrujnowane budynki i zaniedbane parcele. Z tych ruin na oczach starachowiczan wyłonił się gustowny dwukondygnacyjny budynek z dużym parkingiem i terenem zielonym, gdzie będzie można nie tylko zrobić zakupy, ale i wpaść na kawę, czy posiedzieć w patio.

Galeria Skałka
Galeria Skałka
fot. Gazeta Starachowicka
Galeria Skałka
Galeria Skałka
fot. Gazeta Starachowicka
Galeria Skałka
Galeria Skałka
fot. Gazeta Starachowicka
Galeria Skałka
Galeria Skałka
fot. Gazeta Starachowicka
Nastepna wiadomosc:
ť Mocny speedball

Poprzednia wiadomosc:
ť Zmiana sparingpartnera Staru

Galeria przy alei Armii Krajowej to pierwszy taki obiekt w Starachowicach. Do dyspozycji klientów będą tu 104 pomieszczenia handlowo – usługowe, winda, toalety, stylowy lokal gastronomiczny, taras rekreacyjny, a na zewnątrz parking na 200 samochodów, utwardzone drogi dojazdowe i chodniki w otoczeniu trawników i klombów.


Inwestycja jest już na finiszu, obecnie trwa techniczny odbiór obiektu. Jednak dzień oddania Galerii Skałka do dyspozycji kupców i klientów nieco się przeciąga. Trzy tygodnie temu prezydent wspominał o końcu lipca, dziś już wiadomo, że jest to niewykonalne.

- Ustaliliśmy nową datę otwarcia galerii na 4 września br. - poinformował „Gazetę” Wojciech Bernatowicz.

Tym samym odwleka się termin zamknięcia pobliskiego targowiska „Manhattan”. Zgodnie z uchwałą rady miejskiej, jego likwidacja ma nastąpić w momencie otwarcia galerii. Bazarowi kupcy zyskali więc trochę więcej czasu na opuszczenie tego miejsca.

Ci, którzy mieli ochotę lub możliwości finansowe mogli wynająć miejsca w Skałce, która powstała z myślą o zapewnieniu miejsca pracy właśnie „manhattanowcom”. Nie wszystkich było jednak stać na płacenie gminie czynszu ustalonego w wyniku przetargu. Dla tych osób alternatywą są przenosiny na plac handlowy przy ulicy Targowej.

Zwolniony przez kupców rozległy teren zostanie w całości przebudowany na strefę rekreacyjną. Prezydent chce niezwłocznie zabrać się za to zadanie.

- Przetarg na wykonawcę chcemy ogłosić na początku września br. – mówi szef miasta.

(iwo)

REKLAMA