AAA
Basia Ciećwierz w ścisłym gronie finalistów Festiwalu "Scena dla Ciebie"
Wtorek, 20 marca 2012r. (godz. 21:00)

Basia Ciećwierz - 19-letnia niezwykle utalentowana wokalistka Studia Piosenki SCK prowadzonego przez Miłosza Weimanna zakwalifikowała się do ścisłego finału XIV Festiwalu "Scena dla Ciebie". Eliminacje, w których udział wzięło 69 wokalistów, 9 zespołów młodzieżowych i 7 prezentacji instrumentalnych odbyły się w dniach 05 - 08 marca b. r. w Domu Kultury "Zameczek" w Kielcach. Jury Festiwalu w składzie: Teresa Wołczyk - Rosołowska, Andrzej Wolski, Artur Telus i Arkadiusz Szostak do finału zaprosiło trzynastu wokalistów, w tym Basię Ciećwierz, która brawurowo wykonała standard jazzowy "Autumn leaves".

Basia Ciećwierz - wokalistka ze Starachowickiego Centrum Kultury w ścisłym gronie finalistów Festiwalu „Scena dla Ciebie”.
Basia Ciećwierz - wokalistka ze Starachowickiego Centrum Kultury w ścisłym gronie finalistów Festiwalu „Scena dla Ciebie”.
fot. SCK

Czternasty finał Festiwalu "Scena dla Ciebie" odbędzie się 30 marca w Wojewódzkim Domu Kultury przy ulicy Ściegiennego w Kielcach. Głównym celem Festiwalu jest promocja młodych wykonawców w dziedzinie wokalnej i muzycznej, wyłonienie najzdolniejszych i zaproszenie do współpracy, a także rozwijanie zainteresowań kulturotwórczych wśród młodzieży województwa świętokrzyskiego. Corocznie do udziału w eliminacjach zapraszana jest młodzież gimnazjalna, szkół średnich oraz studenci z terenu naszego województwa.


Młodzi artyści prezentują się w następujących kategoriach:

- wokaliści (soliści i zespoły wokalne do 6 osób),
- instrumentaliści (soliści, zespoły instrumentalne do 6 osób; prezentacje utworów muzycznych na dowolnych instrumentach),
- zespoły muzyczne (prezentacje zespołów z uwzględnieniem różnych form muzycznych).

Gwiazdą tegorocznego finału będzie finalista programu "Mam Talent" Piotr Lisiecki z zespołem.

Serdecznie zapraszamy do wspierania naszej reprezentantki!!!

Źródło: SCK

Dołącz do nas na Facebooku!

REKLAMA
Jakość Energia Starachowice
ZEC Starachowice
School Of English