AAA
Koncert w barokowym kościele w Krynkach [ZDJĘCIA]
Wtorek, 12 listopada 2013r. (godz. 23:30)

10 listopada, w barokowym Kościele w Krynkach odbył się koncert Trio Kameralnego Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach. Był też recital poezji śpiewanej "Tuż za rogiem" autorstwa Wojciecha Sochy z towarzyszeniem Kamili Woś i Szymona Pochecia.

fot. Urząd Gminy Brody
fot. Urząd Gminy Brody
fot. Urząd Gminy Brody
fot. Urząd Gminy Brody

Wydarzenie stanowiło pierwszą część "Kryneckich Zaduszek".W licznum gronie słuchaczy koncertu znaleźli się m. in.: Jarosław Rusiecki - Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej oraz Barbara Lipa - Sekretarz Gminy Brody. Publiczności bardzo podobał się refleksyjny koncert Heleny Ponomarenko (skrzypce), Lidii Chmielewskiej (altówka) i Edyty Piwowarczyk (pianino elektroniczne). Goście z Filharmonii Świętokrzyskiej wykonali znane utwory muzyki poważnej. Następnie, Wojciech Socha, Kamila Woś i Szymon Pocheć wystąpili z recitalem utworów należących do gatunku poezji śpiewanej.


Druga część występów zaplanowana jest na 17 listopada. Tego dnia, na mszy św. o godz. 9:30 oraz po liturgii, będzie można posłuchać Dziewczęcego Chóru Kameralnego "Portamento" ze Starachowic. Obydwa wydarzenia artystyczne organizuje Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Brodach przy wsparciu proboszcza parafii w Krynkach. Impreza organizowana jest z projektu "Różne oblicza kultury - kulturalna mapa gminy Brody w 2013 roku" dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Źródło: Urząd Gminy Brody

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU

REKLAMA