AAA
Festyn "Powitanie Wakacji 2015"
Poniedzialek, 29 czerwca 2015r. (godz. 21:11)

26 czerwca 2015r. w godz. 16.00 - 21.30 odbył się Festyn "Powitanie Wakacji 2015".

Organizatorami Festynu byli: Starachowickie Centrum Kultury wraz ze Spółdzielczym Domem Kultury.


W programie festynu nie zabrakło wielu konkursów, prezentacji tanecznych Zespołu Tańca i Inscenizacji PLEJADA i wokalnych oraz koncertów wokalistek: Kasi Walkiewicz i Agnieszki Werens oraz zespołów: KWADRA I KEFI ROCK.

Do uatrakcyjnienia festynu dali namówić się zawsze gotowi do prowadzenia dydaktycznych konkursów (z nagrodami) przedstawiciele KPP w Starachowicach oraz Straży Miejskiej. Nie mniej atrakcyjna była obecność Harcerskiej Grupy Ratowniczej, która zaprezentowała wspinaczkową wieżę kuszącą karkołomnymi trudnościami. Śmiałków rzecz jasna nie brakowało, tym bardziej że każdy z odważnych miał profesjonalną asekurację. Nie dało się nie zauważyć obecności na festynie mobilnego punktu szpitala powiatowego w Starachowicach, gdzie można było sprawdzić poziom cukru i zmierzyć ciśnienie. Szkoła językowa Helen Doron zachęcała do uczestnictwa w zajęciach językowych. Panie z Uniwersytetu Trzeciego Wieku proponowały w "Kąciku Twórczego Malucha" przepiękne, robione techniką orgiami kwiaty i czapeczki. Dla wszystkich pań, dla których jak wiadomo uroda jest rzeczą ważną, organizatorzy przewidzieli konsultacje kosmetyczne firmy AVON, nie zabrakło również konkursu z nagrodami. Niezbędne informacje związane z kursem na prawo jazdy, szczegółami związanymi z egzaminem można było uzyskać od obecnego na festynie właściciela Ośrodka Szkolenia Kierowców "Orlik". Podczas festynu nie zabrakło również wielu quizów oraz konkursów sprawnościowych z atrakcyjnymi nagrodami.
Najcieplej przyjęte były jednak popisy wokalne grupy Warsztatów Terapii Zajęciowej "Tacy sami"(trenują pod okiem Pana Jarosława Piotrowicza) wokaliści zaprezentowali hity, które pewnie będziemy nucili podczas tegorocznych wakacji.

Festyn zakończyła ogólna zabawa z zespołem "KWADRA" I "KEFI ROCK"

Festyn poprowadzili: Beata Wiśniewska (SDK) wraz z Łukaszem Gołdą (SCK).
Za pomoc i wsparcie imprezy, która odbywała się pod patronatem Prezydenta Miasta Marka Materka. Organizatorzy dziękują: Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych UM, Referatowi Edukacji, Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji UM Starachowice oraz Harcerskiej Grupie Ratowniczej.

REKLAMA