AAA
Święto Starachowic już w najbliższy weekend!
Poniedzialek, 22 sierpnia 2016r. (godz. 10:40)

27 i 28 sierpnia to weekend Święta Starachowic. Zapraszamy na dwa dni pełne niespodzianek, wypełnione zabawą, konkursami i świetną muzyką!

Nie może Was zabraknąć na starachowickim Rynku!

27 sierpnia upłynie pod znakiem Kreatywnej Soboty.
Tego dnia na Rynku pojawią się stoiska z rękodziełem, wystąpią starachowickie zespoły m.in.: Szmelc Paka, Starachowianie, Tacy Sami, a seniorzy zaprezentują rewelacyjny pokaz mody. Wieczorem odbędzie się potańcówka przy koncercie Wojciecha Gąssowskiego.


Agencja Reklamy Marecki.name

W niedzielę 28 sierpnia zapraszamy na wielki finał Dni Miasta. Od godziny 11.00 do 14.00 na Placu Na Szlakowisku odbędzie się Miejski Piknik Militarny. O godzinie 17.00 powracamy na Rynek Starachowicki. Nie zabraknie konkursów z cennymi nagrodami zarówno dla najmłodszych jaki tych starszych oraz występów starachowickich artystów i grup działających w rodzimych placówkach kultury. .
A wieczorem długo oczekiwane koncerty, specjalnie dla Was wystąpią zespół LOREIN, a po nich około godziny 20.30 - HAPPYSAD.

Grupa LOREIN powstała w 2009 roku w Suchedniowie. W 2010 roku zespół zdobył kilka ogólnopolskich nagród: dwie pierwsze nagrody w plebiscycie Świętokrzyskich Nagród Muzycznych "Muzyczne Scyzoryki" (debiut roku; najlepszy wykonawca pop). Jest też finalistą innych festiwali, m. in.: Browar Rock Festiwal 2010 (Żywiec), Maj Music Festival 2010 (Katowice), KrakRock 2010 (Kraków). W 2013 roku Lorein nagrodzono "Złotym mikrofonem" za najlepszy "Debiut" a w 2014 roku ogłoszono "Zespołem Roku" Polskiego Radia Kielce.
Lorein zapraszani byli na wspólne koncerty przez Happysad, Myslovitz, Muchy czy czeską formację Please The Trees. W 2012 roku nakładem wytwórni SP Records ukazała się debiutancka płyta "MoNoKoLoR". Pochodzące z niej single "Krótkowzroczność" oraz "Świat Rzeczy" znane są z anten rozgłośni EskaROCK, Czwórka, Roxy FM (RockRadio) i wielu rozgłośni regionalnych. Piosenki wielokrotnie pojawiały się w "Najlepszej Rockowej Dwudziestce" Eski Rock (liście przebojów tej rozgłośni). Utwór "Bose Cienie" ukazał się na składance "Poduszkowiec 2.0", ułożonej przez Marcina "Bisiora" Bisiorka, do niedawna dyrektora radia Eska Rock, a obecnie szefa nowego kanału muzycznego Telewizji Polsat Muzo.TV i radia Muzo.FM. W lipcu 2014 r. zespół wystąpił na głównej scenie festiwalu w Jarocinie. Jesienią 2014 roku zespół pojawił sięł w programie MUST BE THE MUSIC - Tylko Muzyka, gdzie przechodząc przez eliminacje i półfinały, za sprawą Dzikiej Karty słuchaczy RMF FM został finalistą VIII edycji programu.

Skład zespołu:
Łukasz "Lanietz" Lańczyk (śpiew, gitary, klawisze)
Tomasz Dorobczyński (perkusja)
Sebastian "Jabber" Szczepański (gitara basowa)
Roland "Lady" Langer (gitary, syntezator, chórki).

HAPPYSAD - zespół założony w 2001 roku w Skarżysku - Kamiennej, jedna z najpopularniejszych grup rockowych w Polsce. Mają na swoim koncie ponad 800 zagranych koncertów, pięć złotych płyt, jeden platynowy krążek oraz rekordy frekwencji w wielu popularnych klubach w całym kraju. Debiutancki album Happysad pt. "Wszystko jedno" ukazał się w 2004 roku. Pochodzący z niego singiel "Zanim pójdę" utrzymywał się przez 33 tygodnie na Liście Przebojów Programu Trzeciego, a cały krążek 3 lata później znalazł się w zestawieniu 50 najważniejszych albumów w historii polskiego rocka, przygotowanego przez magazyn Teraz Rock. W październiku 2005 roku ukazała się druga płyta - "Podróże z i pod prąd", świetnie przyjęta zarówno przez krytyków, jak i publiczność, tłumnie wypełniającą sale koncertowe. W połowie roku 2006 w zespole nastąpiła zmiana perkusisty - Maćka Sosnowskiego zastąpił Jarosław Dubiński. 1 września 2007 podczas III edycji organizowanego przez zespół Happysad festiwalu SKARfest miała miejsce premiera trzeciego krążka zespołu - "Nieprzygoda", który w po dwóch tygodniach zyskał status najlepiej sprzedającej się płyty w Polsce. Koncertowe wydawnictwo DVD Happysad Na żywo w STUDIO zyskało status złotej płyty już w dniu premiery, 24 listopada 2008 roku, a kilka miesięcy później pokryło się platyną. Czwarty album bandu - "Mów mi dobrze" - miał swoją premierę w październiku 2009 roku. Dwa lata później do sprzedaży trafiło jubileuszowe, dwupłytowe wydawnictwo Zadyszka, podsumowujące dziesięć lat działalności zespołu. Na pierwszym krążku 13 zaprzyjaźnionych zespołów gra utwory Happysad, a drugi to DVD z koncertem zespołu z Jarocina z udziałem urodzinowych gości.
W lutym 2014 roku zespół rozpoczął współpracę z producentem Marcinem Borsem, wynikiem której był, wydany jesienią album "Jakby nie było jutra", który w listopadzie 2014 roku zyskał status Złotej Płyty.

Skład zespołu:
Jakub "Quka" Kawalec - śpiew, gitara, teksty
Łukasz "Pan Latawiec" Cegliński - gitara, śpiew
Artur "Artour" Telka - gitara basowa
Jarosław "Dubin" Dubiński - perkusja
Maciej Ramisz - klawisze, śpiew
Michał Bąk - saksofon, klawisze

Wstęp oczywiście wolny, zapraszamy!

Agencja Reklamy Marecki.name
REKLAMA
Jakość Energia Starachowice
ZEC Starachowice
School Of English