AAA
V Festiwal Blues pod Piecem
Czwartek, 25 sierpnia 2016r. (godz. 12:18)

Już w tę sobotę, tj. 27 sierpnia br., na scenie hali spustowej Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach zagrają tacy artyści jak Ireneusz Dudek, Shakin’ Dudi, Adam Kulisz czy Jan Gałach. Zapraszamy wszystkich mieszkańców w imieniu organizatorów.

Na scenie poprzemysłowej hali spustowej wystąpili jak dotąd: Śląska Grupa Bluesowa, Kasa Chorych, Cree, Kraków Strret Band, Adam Kulisz, Krzysztof Głuch, Krzysztof Ścierański, Michał Kielak, Grupa Acustic , Zespół Boogie Boys, a także Sławek Wierzcholski ze swoim zespołem "Nocna Zmiana Bluesa". Tym razem zagrają dla nas:


Agencja Reklamy Marecki.name

Ireneusz Dudek Shakin` Dudi - polski muzyk, kompozytor, wokalista, harmonijkarz i autor tekstów. Bluesman i propagator bluesa w Polsce, walczący ze stereotypowym pojmowaniem tego gatunku, laureat m.in. nagrody publiczności festiwalu w Opolu, nagrody im. M. Jurkowskiej Programu III PR oraz Fryderyka 2011. Założył i po dziś dzień rokrocznie organizuje Rawa Blues Festival.

Adam Kulisz - muzyk autor, kompozytor a przede wszystkim bluesman, obecny na polskiej scenie od trzydziestu lat, czterokrotny zwycięzca plebiscytu pisma "Twój Blues" w kategorii "wokalista roku". Stworzona przez niego grupa Kulisz Trio zagrała na wielu festiwalach. m.in. Ryszarda Riedla Ku Przestrodze, Rawa Blues, Jesień z Bluesem, Festiwal Blues pod Piecem. Jej muzykę charakteryzuje dynamika i profesjonalizm na najwyższym poziomie. Zespół promuje obecnie swoją ostatnią płytę "Blues na naszym podwórku".

Jan Gałach Band - muzyka tego zespołu określana jest jako szeroko pojętna ambitna muzyka rockowa z elementami blues-rocka, jazzu i fusion. Zespół nie stroni od improwizacji, przez co utwory tworzą prawdziwy kolaż dźwiękowy i sprawiają, że każdy występ zespołu jest inny i niepowtarzalny. Zespół zagrał na największych festiwalach w Polsce m.in. Suwałki Blues Festiwal, Rawa Blues, Blues Express, Las Woda i Blues czy Bies Czad Blues. Na początku 2014 r. reprezentował Polskę na International Blues Chalenge w Memphis, zbierając bardzo dobre recezje. Zdobył też wyróżnienie w ankiecie kwartalnika "Twój Blues", a w marcu 2014r. na konkursie Blues Aperitiv w Czechach - pierwszą nagrodę i nagrodę publiczności.


Informacje na temat festiwalu udzielane są pod numerami tel.: 783 730 094 lub 41 275 40 83 wew. 29. Wejście na teren muzeum od godz. 18.00 od strony ul. Piłsudskiego. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.źródło: Starostwo Powiatowe w Starachowicach

Agencja Reklamy Marecki.name
REKLAMA
Jakość Energia Starachowice
ZEC Starachowice
School Of English