AAA
Nagrodzili twórców i animatorów kultury
Wtorek, 27 wrzesnia 2016r. (godz. 13:41)

W sobotę w Starachowickim Centrum Kultury odbyła się Inauguracja Roku Kulturalnego 2016/2017 oraz koncert Leszka Kołodziejskiego & Antidotum Kwintet.

fot. Małgorzata Zatorska - Urząd Miejski
fot. Małgorzata Zatorska - Urząd
Miejski
fot. Małgorzata Zatorska - Urząd
Miejski
fot. Małgorzata Zatorska - Urząd
Miejski
fot. Małgorzata Zatorska - Urząd
Miejski

Podczas sobotniego wieczoru nagrodzono twórców i animatorów kultury, którzy wykazali się szczególnymi osiągnięciami w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury:


Agencja Reklamy Marecki.name

a) nagroda za całokształt działalności w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury otrzymuję:

1. Jerzy Orzechowski - Były instruktor fotografii w Komendzie Hufca ZHP Starachowice, współzałożyciel Koła Fotograficznego w Zakładowym Domu Kultury FSC, uczestnik wielu konkursów i wystaw fotograficznych, mistrz dla wielu pokoleń starachowickich fotografików. Pan Jerzy 40 lat pracował jako instruktor fotografii w Młodzieżowym Domu Kultury. Dwa lata temu przeszedł na emeryturę. Pod jego okiem młodzież zdobywała umiejętności fotografii negatywno-pozytywnej oraz cyfrowej, brał udział w wielu konkursach krajowych i zagranicznych zdobywając nagrody i wyróżnienia. Za swoją działalność odznaczony został Odznaką Zasłużony Działacz Kultury.

2. Kazimierz Kopeć - pierwsze kroki stawiał w Zakładowym Domu Kultury Drzewiarz. Jeden z założycieli Stowarzyszeń Twórców Kultury i zarazem kierownik sekcji rzeźby. Uczestnik ogólnopolskich plenerów rzeźbiarskich, posiadał wystawy w Berlinie, Brukseli, Ukrainie. Uczestnik wraz z młodzieżą w Iłżeckich Dniach Kultury i Dymarkach Świętokrzyskich i innych wystawach sztuki ludowej. Od 20 lat prowadzi Szkółkę Rzeźbiarską, podczas której uczestniczyło ponad 1000 dzieci i młodzieży nawet z zagranicy. Za swoją pracę odznaczony został Odznaką Zasłużony Działacz Kultury.


b) nagrody za wybitne osiągnięcia w dziedzinie tworzenia, upowszechniania, promowania kultury w Starachowicach i poza granicami otrzymuje:

1.Monika Katarzyna Bargiełowska - pochodzi ze Starachowic. Tu się wychowała, chodziła do szkoły i ty zdała maturę. Ukończyła wydział aktorski łódzkiej PWSFTViT. Jest stypendystką na Wydziale Fotografii w Warszawskiej Szkole Filmowej oraz Funduszu Popierania Twórczości Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. W swoim dorobku artystycznym ma wiele ról filmowych oraz międzynarodowych projektach teatralnych. Zagrała min w nominowanym do Oskara filmie Sławomira Fabickiego "Meska sprawa" oraz oskarowym Pianiście Romana Polańskiego, a także Quo Vadis Jerzego Kawalerowicza.

c) nagrody za pracę na rzecz animacji kultury w lokalnych społecznościach otrzymuje:

1.Andrzej Rojek - współzałożyciel i członek chóru Meridies, prezes stowarzyszenia Miłośników Muzyki Chóralnej. Pomysłodawca, inicjator Głośnych Czytań Nocą w Starachowicach. Autor poezji - wieczór poetycki w 2016 roku. Animator kultury nie związany z żadną instytucją kultury, społecznik, człowiek wielu talentów - rzeźbi maluje, śpiewa) pasjonat literatury.

c) nagrody za podejmowanie tematyki związanej z historią, teraźniejszością i przyszłością Starachowic w twórczości artystycznej otrzymują:

1.Bartosz Jakubiec - autor starachowickiej alei gwiazd przybliżający sylwetki produkowanych w Starachowicach samochodów ciężarowych STAR, w swoim dorobku posiada autorskie wystawy w Muzeum Kolejnictwa w Warszawie, w Muzeum Historycznym w Legionowie, otrzymał również wiele pierwszych nagród w konkursach fotograficznych w Warszawie, Legionowie, Deblinie.

Wyróżnienia przyznane przez Prezydenta Miasta:
- Barbara Gałka
- Olga Garbacz-Kosior
- Joanna Migała
- Alicja Zanijat
- Władysław Obara
- Jarosław Piotrowicz

JUPITERY 2016 - NAGRODY DYREKTORA STARACHOWICKIEGO CENTRUM KULTURY

1. Anna Babicka - społecznik, animator, współzałożyciel amatorskiego teatru Daje słowo
2. Jarosław Piotrowicz - animato kultury, instruktor muzyczny w WTZ Starachowice, muzyk
3. Zbyszek Oziomek - muzyk, członek kapeli Kefi Rock
4. Marta Bolewska - animator kultury, społecznik, obecnie kierownik świetlicy w Wielkiej Wsi
5. Maria Wąsala - chorograf, współzałożyciel Plejady, animator
6. Magdalena Piórkowska - tancerz, choreograf,
7. Leszek Kołodziejski - muzyk, akordeonista,
8. Anna Mazurkiewicz - osoba dla której nie ma nic nie możliwego, osoba chetna pomocy, wsparcia
9. Anna Gębska - wieloletni dyrektor MBP w Starachowicahc, animator kultury, społecznik, bibliotekarz roku
10. Barbara Gałka - członek Zespołu Starachowianie, członek zespołu estadowego Patrol, solistka
11. Władysław Janusz Obara - starachowicki pisarz i wydawca, na swoim koncie ma wiersze poematy, opowiadania jest też autorem wielu piesni patriotycznych
12. Marta Dudkiewicz-Wrona - dyplomowany instruktor tańca jazzowego. Nauczyciel wychowania przedszkolnego oraz logopeda w Przedszkolu Miejskim nr 6 w Starachowicach, instruktor tańca i fitness w Lemon Star Fitness Klub oraz Spółdzielczym Klubie Wanacja. Jej pasje to fitness i taniec, a misja to promowanie i rozpowszechnianie ich w mieście
13. Joanna Migała - dyrygent chóru biorącego od 10 lat udział w Ogólnopolskim Programie Spiewająca Polska, nauczyciel muzyki, spiewu
14. Barbara Wrzosowska - dyrygent chóru biorącego od 10 lat udział w Ogólnopolskim Programie Spiewająca Polska, nauczyciel muzyki, spiewu

JUPITERKI 2016 nagrody Dyrektora Starachowickiego Centrum Kultury

Młodzieżowy Dom Kultury
Julia Grosicka
Amelia Świrta

Miejska Szkoła Tańca MiM
Katarzyna Lipiec
Martyna Skorzyńska

Zespół Tańca i Inscenizacji Plejada
Piotr Kozieł
Iwona Matusiewicz
Katarzyna Matusiewicz
Katarzyna Lipiec

Studio Piosenki SCK
Maja Adamiak

Teatr Amatorski TEAM
Aleksandra Bolęba

Studio Tańca TAKT
Mateusz Woźniak
Aleksandra Gonciarz
Julia Gierczak
Oliwier Gorzkowski

Państwowe Ognisko Plastyczne w Starachowicach
Magdalena Wróbel

Big Band Starachowice
Maciej Tupikowski
Julia Kulczuga


Spółdzielczy Klub Wanacja
Weronika Dębowska
Karolina Pocheć

REKLAMA
Jakość Energia Starachowice
ZEC Starachowice
School Of English