AAA
Finał XXVII Międzynarodowych Dni Muzyki Organowej i Kameralnej
Sroda, 09 listopada 2016r. (godz. 11:33)

Oratorium "Bóg Ciebie ochrzcił! Bóg dał Ci siłę!" - finał XXVII Międzynarodowych Dni Muzyki Organowej i Kameralnej.

fot. źródło: SCK

Wielkimi krokami zbliża się zakończenie kolejnej edycji Międzynarodowych Dni Muzyki Organowej i Kameralnej w Starachowicach. Za nami trzy wspaniałe koncerty, przed nami - 10 listopada ostatni koncert - Oratorium Roberta Grudnia "Bóg Ciebie ochrzcił! Bóg dał Ci siłę!" z udziałem Orkiestry 966, chóru Mieszanego "Kamerton", Chóru Kameralnego "Portamento" z Młodzieżowego Domu Kultury w Starachowicach i Chóru przy Parafii Wszystkich Świętych w Starachowicach. Koncert odbędzie się w Kościele p.w. Wszystkich Świętych w Starachowicach o godzinie 19.00.


Agencja Reklamy Marecki.name

Oratorium Roberta Grudnia "Bóg Ciebie ochrzcił! Bóg dał Ci siłę!" powstało z okazji 1050 rocznicy chrztu Polski. Premiera ogólnopolska odbyła się 17 kwietnia w Lublinie.

Zgodnie z regułami tego gatunku muzycznego oratorium nawiązuje do średniowiecznych misteriów wykonywanych w kościołach m. in. w okresie Wielkiej Nocy. Tym razem okazja do powstania Oratorium była wyjątkowa. - "Chrzest to najważniejsze wydarzenie, rozpoczynające spisane dzieje Polski. 1050 rocznica wymagała szczególnej oprawy i dlatego postanowiłem uczcić ten jubileusz poprzez tak rozbudowaną formę muzyczno - wokalną" - powiedział Robert Grudzień.
Tytuł - zdaniem kompozytora - ma przypominać o tym, że chrześcijaństwo jest nierozerwalnie wpisane w dzieje Polski i nie sposób ich zrozumieć bez zauważenia głębokiej religijności kolejnych pokoleń naszych przodków. Oratorium jest częścią autorskiego projektu Roberta Grudnia "Dziedzictwo chrześcijaństwa i pamięć".

Agencja Reklamy Marecki.name
REKLAMA
Jakość Energia Starachowice
ZEC Starachowice
School Of English