AAA
Wystawa "Boże robotnice. Pszczoły nie do podrobienia, nie do zastąpienia"
Poniedzialek, 11 wrzesnia 2017r. (godz. 08:56)

Muzeum Przyrody i Techniki zaprasza 19 września o godz. 11.00 do Hali Lejniczej na wernisaż wystawy "Boże robotnice. Pszczoły nie do podrobienia, nie do zastąpienia".

"Boże robotnice. Pszczoły nie do podrobienia, nie do zastąpienia" to wystawa połowicznie etnograficzna i przyrodnicza przygotowana przez Muzeum Przyrody i Techniki Ekomuzeum im. Jana Pazdura w Starachowicach. Wystawa prezentuje zabytki kultury materialnej polskiej wsi związane z dawnym i teraźniejszym pszczelarstwem, jak również obiekty związane z pozyskiwaniem i wykorzystaniem miodu, wosku oraz pozostałych wytworów pszczół. Na ekspozycji nie mogło zabraknąć charakterystyki owada błonkoskrzydłego z rodziny pszczołowatych czyli pszczoły miodnej. Przyjrzyjmy się życiu i pracy w hierarchicznym pszczelim społeczeństwie, które od zawsze fascynowało człowieka.


Na wystawie wykorzystano materiały i eksponaty ze zbiorów: Muzeum Wsi Radomskiej, Zakładu Pszczelnictwa Instytutu Ogrodnictwa w Puławach, Bractwa Bartnego z Augustowa, pszczelarzy Piotra Sobieraja i Adama Pawelca.
Serdecznie zapraszamy!!!źródło: MPiT w Starachowicach

REKLAMA
Jakość Energia Starachowice
ZEC Starachowice
School Of English