AAA
Inauguracja roku kulturalnego 2017/2018 - recital Piotra Machalicy
Wtorek, 12 wrzesnia 2017r. (godz. 11:20)

Koncert "Mój ulubiony Młynarski na dwie gitary, trąbkę i akordeonik" w wykonaniu Piotra Machalicy, w Starachowickim Centrum Kultury zainauguruje rok kulturalny 2017/2018

fot. Fot. Arkadiusz Wiedeński

23 września o godz.18:00 w Starachowickim Centrum Kultury odbędzie się uroczysta Inauguracja Roku Kulturalnego. Tradycyjnie, Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek, wręczy nagrody osobom zasłużonym w dziedzinie kultury, a dyrektor Starachowickiego Centrum Kultury Aneta Kordasiewicz wyróżni artystów i twórców promujących pozytywny wizerunek naszego miasta w Polsce i na świecie.


Artystycznym wydarzeniem tego wieczoru będzie koncert wybitnego polskiego aktora filmowego i teatralnego Piotra Machalicy, pt. "Mój ulubiony Młynarski na dwie gitary, trąbkę i akordeonik".

Recital "Mój ulubiony Młynarski…" to hołd składany zmarłemu w tym roku Mistrzowi przez Piotra Machalicę, który jego piosenki śpiewa od zawsze. Tym razem jednak powstał koncert Machalicy (przeplatany opowieścią i poezją) składający się wyłącznie z utworów, które wyszły spod pióra Wojciecha Młynarskiego. Są to piosenki zarówno autorskie, jak i znakomite przekłady, które stały się ważną częścią polskiej kultury. W programie koncertu usłyszymy m. in. "Jeszcze w zielone gramy", "Tango desperado", "Nie ma jak u mamy", "Bynajmniej", "Moje ulubione drzewo", "Najpiękniejszy list miłosny", "Idź swoją drogą" czy "Blue Tango".

Po raz pierwszy, przedpremierowo, koncert został zagrany 08.03.2017 r. w Słupcy. Oficjalna premierę miał 15.05.2017 r. w OCH-Teatrze w Warszawie.

Piotr Machalica wystąpi z zespołem w składzie:
Michał Walczak - gitara, tamburyn, aranżacje
Krzysztof Niedźwiecki - gitara, walizka vel stopa
Paweł Surman - trąbka, akordeon, instrumenty perkusyjne.

Wstęp na koncert wyłącznie z zaproszeniami.

REKLAMA
Jakość Energia Starachowice
ZEC Starachowice
School Of English