AAA
Muzeum Orła Białego zaprasza na lekcje muzealne i warsztaty dla dzieci
Czwartek, 26 pazdziernika 2017r. (godz. 09:05)

Muzeum Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej, zaprasza serdecznie na zajęcia z edukacji patriotycznej.

fot. źródło: Muzeum Orła Białego
fot. źródło: Muzeum Orła Białego

Warsztaty dla dzieci od 4 do 12 lat - do wyboru:

- harcerska poczta polowa - zamieniamy się w małych listonoszy - robimy kartki pocztowe, znaczki, opieczętowujemy i szukamy sposobu na ich doręczenie.


Agencja Reklamy Marecki.name

- szpital polowy - udzielamy pierwszej pomocy misiowi Otto, który opowiada nam o życiu w czasie II Wojny Światowej - jego historia porusza emocje i wyobraźnię, ale nie szokuje militarną grozą.

- karty pracy: w specjalnie przygotowanej sali dzieci mają możliwość bliskiego spotkania z historią w przyjaznej i interaktywnej formie. Zakres i sposób przekazywanych informacji dostosowany jest do wieku uczestników, a wiedzę dostarczamy w formie zabawy dzięki autorskiemu programowi.

Lekcje muzealne dla młodzieży od 12 do 15 lat.

Gamebook: historia małego powstańca

Gra książkowa czyli interaktywna powieść, w której każdy rozdział kończy się podjęciem jakiejś decyzji. W zależności od tego, co wybierzemy, przechodzimy do określonego rozdziału. W ten sposób uczestnicy lekcji stają się bohaterami powieści. Wszystko w wyjątkowej oprawie: w sali zaaranżowanej na punkt sanitarny i pocztę polową z odgłosami walk powstańczych w tle i eksponatami, których używamy podczas tej interaktywnej lekcji historii.

Wypracowaliśmy niekonwencjonalne i nowatorskie rozwiązanie metodyczne, które jest świetnym narzędziem w nauczaniu. Dając możliwości wyboru, odgrywania scenek, szukania rozwiązań i wypełniania poleceń z kart pracy - włączamy uczestników aktywnie w naukę historii. Zmuszamy ich do wysnuwania własnych teorii na temat czasów wojennych. Powodujemy, że naturalna ciekawość poznawcza staje się czynnikiem, który determinuje chęć poznania faktów historycznych wplecionych w losy bohaterów.

Koszt zajęć w Muzeum to 7 zł. od osoby. W tym zawierają się: karty pracy, buttony do warsztatów dla dzieci, zwiedzanie wystawy stałej w formie wypełniania zadania dla młodzieży, wybrane zajęcia w sali warsztatowej z edukatorem.

Obowiązuje telefoniczna rezerwacja terminów.


źródło: Muzeum Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej

REKLAMA
Jakość Energia Starachowice
ZEC Starachowice
School Of English